تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

راهکاری برای خشک کردن لپ تاپ و درون آن پس از ورود مایعات  راهکاری برای خشک کردن لپ تاپ و درون آن پس از ورود مایعات

روش هایی برای جلوگیری از ورود مایعات و قطعات درون لپ تاپ و رفع آن در نمایندگی تعمیر لپ تاپ کرج رایانمیزان آسیب دیدگی لپ تاپ پس از ورود مایعات به داخل آن

از آنجایی که لپ‌ تاپ به دلیل داشتن باتری و قابلیت نگهداری انرژی، ویژگی مهم و قابل توجه حمل و جابجایی را دارا است، معمولاً نسبت به کامپیوتر و دیگر دستگاه های دیجیتال دم دست تر بوده و این موضوع خود می‌تواند سبب رخ دادن اتفاقاتی شود که سلامت لپ تاپ را تهدید می‌کند. یکی از این اتفاقات که می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به لپ تاپ تحمیل کرده و سبب سوختن و از کار افتادن قطعات آن شود، نفوذ مایعات به بخش درونی لپ تاپ می باشد.
 اکثر دستگاه های الکترونیکی به دلیل سر و کار داشتن با انرژی برق در صورت آب خوردگی و نفوذ رطوبت دچار آسیب‌ها و خرابی های جدی می شوند. لپ تاپ هم به عنوان یک دستگاه دیجیتال از این قضیه مستثنی نبوده و از آنجایی که بیشتر لپ‌ تاپ‌ ها مانند اسمارت فون ها دارای کد IP نمی باشند، این مسئله می تواند مشکلات جدی تری را برای کاربران لپ تاپ به وجود آورد. 
به همین علت لازم است که کاربران لپ تاپ ضمن احتیاط و مراقبت بسیار در استفاده از آن، نکاتی در مورد رفع آب خوردگی قطعات درونی و جلوگیری از وارد شدن آسیب های جدی به آن فرا گیرند. تا در صورت رخ دادن چنین مشکلی تا حد امکان از ایجاد خرابی در قسمت‌ های مختلف سخت افزاری لپ تاپ خود و از کار افتادگی آنها پیشگیری کنند. در ادامه روش هایی جهت کاهش آسیب دیدگی قطعات مهم لپ تاپ هنگام آب خوردگی و نفوذ مایعات بیان شده است. 

جداسازی قطعات مهم از جمله باتری

اولین کاری که هنگام ریختن هر گونه مایعات بر روی لپ تاپ خود باید انجام دهید، جداسازی قطعات مهم است. از آنجایی که باتری منبع تامین انرژی مورد نیاز لپ تاپ بوده و علاوه بر نقش و عملکرد مهم آن، محل ذخیره سازی انرژی الکتریکی نیز می‌باشد، وارد شدن هر گونه مایعات به آن می تواند آسیب های جبران ناپذیری به خود باتری و دیگر اجزای لپ تاپ وارد کرده و همچنین خطرات زیادی را در پی داشته باشد. 
به همین علت هنگام ریختن مایعات بر روی لپ تاپ، اولین کاری که باید در کسری از ثانیه انجام دهید، جداسازی باتری از آن است. چرا که مایعات بسیار روان بوده و می توانند به سرعت وارد بخش های مختلف لپ تاپ از جمله باتری شوند و خرابی‌های گسترده و خطرناک زیادی را ایجاد کنند. 

قطع تمامی اتصالات از لپ تاپ و جدا کردن همه کابل ها

پس از جدا کردن باتری هنگام آب خوردگی، حال نوبت به جداسازی دیگر قطعات و کابل های مربوطه می باشد. توصیه می شود حین رخ دادن چنین اتفاقی، بعد از جدا کردن باتری، اقدام به قطع دیگر اتصالات از لپ تاپ مانند آداپتور، ماوس، هارد و... نمایید. البته انتخاب با شماست که با توجه به اهمیت کدام قطعه اول آن را از لپ‌ تاپ خود جدا کنید. اما پیشنهاد می‌شود ابتدا هارد و آداپتور را به دلیل عملکرد مهم تر و اهمیت بسیار آن ها جدا کرده و سپس سراغ ماوس بروید. 

خشک کردن لپ تاپ با هوای آزاد در صورت آب خوردگی کم

اگر مقدار مایعات وارد شده به لپ‌ تاپ شما کم باشد، آنقدر ها هم جای نگرانی نیست. چرا که در صورت سرعت عمل بالا و آگاهی از روش های جلوگیری از وارد شدن آسیب های جدی، می توانید به راحتی مشکل آب خوردگی لپ تاپ خود را حل کنید. پس از انجام مراحل ذکر شده و قطع تمامی اتصالات و جداسازی قطعات مهم، حال نوبت به خشک‌کردن لپ‌ تاپ می‌رسد.  شما باید سریعا پیش از ورود مایعات به بخش های داخلی، به تمیز کردن لپ تاپ و پاکسازی آن از مواد ریخته شده اقدام کنید. برای انجام این کار لپ‌ تاپ را به صورت وارونه و در حالت ۱۳۰ درجه نگه داشته و منتظر بمانید تا مایعات از سطح آن خارج شده و لپ تاپ به طور کامل خشک شود. با این کار می توانید از ورود این مواد به بخش‌ های داخلی هم جلوگیری کنید.  البته راه های دیگری برای پاکسازی لپ تاپ از مایعات و جلوگیری از خرابی آن نیز وجود دارد. مثلاً می‌توانید از یک سشوار در جهت خشک کردن لپ تاپ خود استفاده کنید. توصیه می شود در هنگام انجام این کار، سشوار را با فاصله از لپ‌ تاپ نگه داشته تا به دلیل وارد شدن گرمای زیاد، دچار آسیب‌ دیدگی نشود. 

جداسازی و خشک کردن کیبورد لپ تاپ

هنگام آب خوردگی بخش کیبورد و وارد شدن مایعات به آن، ابتدا صفحه بیرونی و سطح کلیدهای کیبورد را به آرامی خشک کنید. در صورتی که مقدار مایع وارد شده زیاد باشد، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به کیبورد وارد کند و همچنین رطوبت به دیگر قسمت های درونی لپ تاپ وارد شود که خود باعث ایجاد خرابی و خطرات زیادی می شود. برای پیشگیری از رخ دادن چنین مواردی، لازم است که سریعاً لپ‌ تاپ را باز کرده، صفحه کلید را جدا کرده و اقدام به خشک کردن آن نمایید. با توجه به روان بودن مایعات، داشتن سرعت عمل در خشک کردن کیبورد نکته بسیار مهم و ضروری است. به همین دلیل توصیه می شود که در صورت آشنایی با قطعات لپ تاپ و داشتن تجربه و دانش لازم در این زمینه، خود به باز کردن لپ تاپ و جدا سازی کیبورد اقدام نمایید. 
همچنین جهت آشنایی بیشتر، می توانید نحوه جداسازی کیبورد از لپ‌ تاپ را در مقاله‌های دیگر مطالعه کنید. البته توصیه می شود که در صورت عدم داشتن هیچگونه آگاهی و تجربه در این حوزه، این امر حساس را به مرکز تعمیرات لپ تاپ کرج رایان بسپارید. 

اقداماتی که پس از خیس شدن کامل لپ تاپ باید انجام داد:

خشک کردن لپ تاپ با الکل

در صورتی که لپ تاپ شما وارد حجم عظیمی از مایعات شده و به طور کامل خیس شده باشد، می‌توانید برای خشک کردن آن و کاهش خطرات احتمالی، از الکل ۹۹ درصد استفاده کنید. برای انجام این کار به یک محفظه بزرگ (به طوری که لپ‌تاپ کاملاً در آن جای گیرد) و مقداری الکل ۹۹ درصد نیاز دارید. 
الکل موجود را داخل ظرف ریخته و لپ تاپ را درون آن قرار دهید. تا پس از گذشت چند دقیقه تمام قطعات آن در الکل آغشته شود. پس از گذشت دقایقی، لپ‌تاپ را از ظرف الکل خارج کرده و چند روز آن را به حال خود رها کنید تا به صورت کامل خشک شود. توجه داشته باشید که پس از وارد شدن الکل به لپ‌ تاپ خود، هرگز هیچگونه اتصالاتی به آن صورت نگیرد و لپ‌ تاپ به مدت ۲ تا چند روز همانگونه خاموش باقی بماند. 

جدا کردن قطعات مختلف لپ تاپ

اگر پس از امتحان تمامی این روش ها، نتیجه ای حاصل نشد، چاره‌ای جز باز کردن لپ تاپ و تمیز کردن تک تک اجزای آن باقی نمی ماند. در این حالت برای به دست آوردن سلامت لپ تاپ خود، باید قاب پشتی را باز کرده، تک تک قطعات را به آرامی جدا کرده و با پارچه ی آغشته به الکل، آن را از مایعات وارد شده پاکسازی کنید. سپس لپ‌ تاپ را به مدت چند روز روشن نکنید تا باقی الکل موجود در آن تبخیر شود.  باید توجه داشته باشید که باز کردن لپ تاپ، جداسازی قطعات سخت افزاری و دوباره بستن آن، امری بسیار حساس بوده که نیازمند دانش و اطلاعات بالا می باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در صورت نداشتن تجربه و آگاهی کافی، از انجام این کار خودداری کنید. چرا که انجام هر اشتباه کوچک هم می‌تواند باعث آسیب دیدن این قطعات حساس شود که به دنبال آن لپ تاپ دچار خرابی های بیشتری می شود. لذا بهتر است که جهت پیشگیری از آسیب‌های شدیدتر انجام این کار را به متخصصان ماهر در این زمینه بسپارید.

رفع آسیب های ناشی از آب خوردگی لپ تاپ در نمایندگی تعمیر لپ تاپ کرج

مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر کرج رایان در کرج، با توجه به دارا بودن متخصصان با تجربه و حرفه ای در این زمینه، استفاده از به روزترین دستگاه ها و ابزار و همچنین داشتن آرشیوی کامل از با کیفیت ترین قطعات و وسایل مربوطه، می‌تواند در اسرع وقت بهترین خدمات را در زمینه تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر و نصب ویندوز در کرج، و همچنین تعویض قطعات آن ها را در جهت رفاه شما کاربران لپ تاپ و تعمیرات کامپیوتر در کرج ارائه دهد.
 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com