تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ  افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

بررسی راهکار های افزایش طول عمر باتری در نمایندگی کرجافزایش طول عمر باتری لپ تاپ

یکی از تفاوت های مهم لپ تاپ با کامپیوتر، ذخیره سازی انرژی است. کامپیوتر به دلیل نداشتن مخزنی برای ذخیره سازی انرژی الکتریکی، باید به صورت مستقیم به برق اتصال یابد. این مورد باعث می شود امکان جا به جایی و حمل و نقل کامپیوتر ها و استفاده از آن ها در مکان های فاقد پریز برق، غیر ممکن شود.
اما لپ تاپ ها به دلیل داشتن باتری، قادر به ذخیره سازی انرژی می باشند. از این رو می توان در صورت پر بودن ظرفیت باتری از لپ تاپ در هر مکانی بدون نیاز به هر گونه اتصال خارجی استفاده نمود. این ویژگی لپ تاپ قابلیت جا به جایی آن را برای کاربران فراهم می آورد. 
به همین دلیل بهتر است با رعایت نکات موثر در حفظ سلامت باتری، این ویژگی را در مدتی طولانی برای خود فعال نگه دارید. بسیاری از عادت ها و اموری که امروزه در مورد استفاده از باتری لپ تاپ، میان کاربران رایج شده است، باعث ورود آسیب فراوان به باتری لپ تاپ می شود. 
به همین دلیل بهتر است که با انجام درست و به موقع راهکار های مفید توصیه شده در باره ی این موضوع، از خرابی باتری لپ تاپ خود پیشگیری نمایید. در ادامه ی این مطلب راهکار هایی بیان شده است که شما می توانید با به کار بستن آن ها تا حد قابل توجهی خرابی باتری لپ تاپ خود را کاهش دهید.

تاثیر نحوه شارژ باتری لپ تاپ در مقدار طول عمر آن

شارژ کردن باتری از اموری بوده که می تواند د ر صورت دقت کاربر و به کار بستن شیوه های صحیح شارژ، طول عمر باتری را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. کاربران می توانند با رعایت چند نکته ی ساده، از بروز بسیاری از خرابی های جدی و غیر قابل جبران پیشگیری نمایند. 
به همین علت کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج علاوه بر شرح چرایی اشتباه بودن بسیاری از شیوه های شلرژ لپ تاپ، سعی بر آموزش دادن صحیح ترین روش های شارژ کردن باتری لپ تاپ دارند. در ادامه مهمترین نکاتی که باید هنگام شارژ کردن لپ تاپ خود به آن توجه داشته باشید، بیان شده است.

خالی شدن ظرفیت باتری

معمولا همه ی کاربران دنیای لپ تاپ در شارژ کردن دستگاه خود این اشتباه را انجام داده اند. متاسفانه بسیاری از عموم مردم گمان می کنند خالی کردن ظرفیت باتری برای شارژ کردن ضروری و مفید است. در صورتی که منابع معتبر علمی همواره توصیه می کنند پیش از رسیدن سطح شارژ لپ تاپ به 20 درصد، در جهت شارژ آن اقدام نمایید. 
چراکه ورود ناگهانی برق به باتری خالی، باعث آسیب دیدگی و ضعیف شدن آن می شود. تکرار این کار می تواند خرابی جدی باتری و و حتی از کار افتادگی آن را در پی داشته باشد. شما باید برای پیشگیری از خرابی و کاهش طول عمر باتری خود، همواره پیش از اینکه درصد شارژ آن به زیر 20 برسد، آن را به آداپتور متصل کنید. 
در غیر این صورت و پس از تکرار مداوم این اشتباه، ممکن است باتری آسیب زیادی را متحمل شود. دیگر نکته ای که در این مورد می توان به رعایت آن پرداخت، خودداری از پر کردن ظرفیت باتری است. کارشناسان تعمیرات لپ تاپ در کرج توصیه می کنند پس از مشاهده ی پر شدن 80 درصدی باتری جریان شارژ را قطع کنید. 

شارژ کردن اولیه ی باتری لپ تاپ 
 
از آنجایی که طرز شارژ کردن لپ تاپ اهمیت زیادی داشته و تاثیر فراوانی در سلامت و عملکرد درست باتری دارد، توصیه می شود این کار را از ابتدا به صورت صحیح و طبق شیوه های توصیه شده از سوی کارشناسان انجام دهید. همانطور که می دانید، متاسفانه باور های غلط زیادی در مورد شارژ کردن باتری لپ تاپ وجود دارد. 
این اشتباهات به صورت رایج میان کاربران تکرار می شود و به دلیل عدم آگاهی کافی در این زمینه، شارژ کردن لپ تاپ به شیوه های غلط، یکی از دلایل اصلی خرابی و از کارافتادگی باتری شمرده می شود. این موضوع در صورتی بوده که شما می توانید با رعایت چند نکته ی ساده، از بروز خرابی های گسترده در باتری لپ تاپ خود پیشگیری کنید.
یکی از موضوعاتی که در زمینه ی شارژ کردن لپ تاپ  قابل بحث است، شارژ اولیه ی سیستم است. بسیاری از کاربران عرصه ی دیجیتال گمان می کنند، شارژ اولیه ی لپ تاپ باید زمانی بیشتر از دفعات دیگر داشته باشد. به همین ترتیب لپ تاپی که از اول به صورت نادرست شارژ می شود، در ادامه ی روند عملکرد خود دچار اختلالاتی در بخش باتری شده و حتی ممکن است دچار از کار افتادگی باتری شود. 
باید بدانید که پس از شارژ شدن این قطعه، جریان برق از آن قطع شده و به دلیل پر شدن ظرفیت آن، دیگر نیروی الکتریکی به آن وارد نمی شود. بنابراین دلیلی نیست که پس از پر شدن ظرفیت باتری آن را در شارژ نگه داشت. پس بهتر است به جای عمل کردن به دستور کار های غلط و غیر علمی، همواره پس از پر شدن ظرفیت باتری لپ تاپ مورد نظر، آن را از اتصال برق جدا کنید. 

بررسی چگونگی اتصال آداپتور

شاید چگونگی اتصال آداپتور به پریز برق و لپ تاپ از نظر شما اهمیت چندانی نداشته و شیوه های گوناگون آن با یکدیگر تفاوتی نداشته باشند. اما باید بدانید شیوه ی وصل کردن آداپتور،  از جمله نکاتی بوده که انجام درست آن، تاثیر زیادی در ادامه ی عملکرد باتری دارد. 
یکی از مهمترین نکاتی که باید در این مورد به آن توجه داشته باشید، این است که ابتدا آداپتور را به برق زده و و پس از گذشت مدت کوتاهی آن را به لپ تاپ وصل کنید. اگر جریان برق پس از گذشت چند ثانیه از ورود به آداپتور داخل باتری شود، نوسان آن توسط اداپتور مهار می شود. 
در واقع برق شهری AC پس از ورود به آداپتور به DC  تبدیل شده و سپس وارد باتری می شود. بدین صورت از آسیب های ناشی از ورود نوسانات مخرب و خرابی باتری پیشگیری خواهد شد. رعایت این نکته در افزایش طول عمر باتری نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

در صورتی که با هر یک از مشکلات سخت افزاری از جمله خرابی باتری، خرابی و شکستگی ال سی دی، از کار افتادگی کیبورد و یا دیگر اختلالات مربوط به بخش سخت افزار لپ تاپ یا کامپیوتر خود مواجه شدید، می توانید به نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج مراجعه نمایید. 
این مرکز دارای بهترین متخصصان در حوزه ی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر بوده، که می توانند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های موجود و به کار گیری ابزارآلات مربوطه، با کیفیت ترین خدمات ممکن را در بخش نرم افزاری و سخت افزاری تمامی مدل ها و برند های لپ تاپ و کامپیوتر، در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهند


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات لپ تاپ در کرج، تعمیر لپ تاپ کرج، نمایندگی تعمیر لپ تاپ کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi