آموزش راه های اتصال لپ تاپ به تلویزیون

اتصال لپ تاپ به تلویزیون

در سراسر دنیا کاربران زیادی هستند که لپ تاپ را برای تماشای فیلم و سریال انتخاب میکنند. طبق تحقیقات اخیر، تماشای فیلم از طریق لپ تاپ در میان کاربران بسیار رایج می باشد چرا که لپ‌تاپ از کیفیت مناسبی برای اجرای این امر برخوردار است.
اما با این حال یکی از مشکلاتی که نمی تواند انتظارات کاربر را برآورده سازد، صفحه نمایش کوچک لپ‌تاپ می باشد. این مورد می تواند نارضایتی افرادی را در پی داشته باشد که به صورت روزانه، ساعاتی به تماشای فیلم و سریال با لپ تاپ خود می‌پردازد.
همچنین این مشکل می‌تواند هنگامی که با جمعی از دوستان و یا اعضای خانواده به تماشای فیلم مشغول هستید، آزاردهنده ظاهر شود. از این رو بهتر است با آموزش روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون، فیلم و سریال مورد علاقه خود را در صفحه نمایشی بزرگتر و با کیفیتی مطلوب تر تماشا کنید.
در ادامه این مقاله پرکاربرد ترین و آسان ترین روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت اصولی آموزش داده شده است.

استفاده از قابلیت hdmi

یکی از پرکاربردترین و رایج ترین روش های اتصال رایانه به تلویزیون، استفاده از hdmi است. در این روش از راه های برقراری ارتباط میان دستگاه های دیجیتال، شما می توانید به صورت سیمی لپ تاپ مورد نظر را به تلویزیون وصل کنید.
اتصال این دو دستگاه از طریق کابل hdmi بسیار راحت است. برای این کار شما تنها نیازمند یک کابل hdmi با طول دلخواه خود هستید. اتصال رایانه به صفحه‌ نمایش‌ های بزرگتر از طریق این کار، یکی از بهترین روش های اتصال در این زمینه است.
اما مشکل بزرگی که اتصال سیمی برای کاربر ایجاد می کند، محدودیت فاصله میان دو دستگاه است. در اتصال از طریق hdmi، نمیتوان لپ تاپ را در مکان‌ های خارج از محل قرارگیری تلویزیون قرار دارد.
چرا که برقراری ارتباط از طریق اتصال سیم مربوط به این دو دستگاه شکل گرفته است. بنابراین کاربر مجبور است لپ تاپ را در مکانی نزدیک به صفحه نمایش خارجی قرار دهد.
شما می توانید فاصله بین لپ تاپ و تلویزیون را از طریق انتخاب طول سیم افزایش دهید، اما در مورد آن را محدودیت روبرو هستید. ویژگی که باعث شده است کاربران با توجه به محدودیت فاصله همچنان hdmi سیمی را مورد استفاده قرار دهند، قابلیت حفظ کیفیت فایل ها می باشد.
باید بدانید در اتصال سیمی لپ تاپ به تلویزیون از طریق کابل hdmi می توان فایل ها را با کیفیت بالایی انتقال داد. به سبب این موضوع که مهمترین ویژگی hdmi نیز می باشد، این روش میان کاربران بسیار رایج است.

‏hdmi بی سیم

کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، روش اتصال سیمی لپ تاپ به تلویزیون را در بخش قبلی برای شما تشریح نمودند. اما در دنیای امروزه بیشتر اتصالات از جمله اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت بی سیم صورت می گیرد.
یکی از راه های اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از hdmi بی سیم می باشد. به طور کلی hdmi می‌تواند بسیاری از انتظارات کاربران از برقراری ارتباط میان لپ تاپ و تلویزیون را برآورده سازد.
در نوع بی‌سیم hdmi دیگر شما با مشکل محدودیت فاصله روبرو نخواهید بود. چرا که اتصال کابل قطع و متوقف شده و به جای آن دانگل های مخصوص این کار در نظر گرفته شده است.
برای برقرار سازی ارتباط میان لپ تاپ و تلویزیون، تنها کافیست دانگل های مخصوص را به هر دو دستگاه متصل سازید. البته باید بدانید که شما در استفاده از hdmi بی سیم نمی توانید فایل ها را با کیفیت مشابه در استفاده از کابل hdmi انتقال دهید و در این مورد شاهد مقداری افت کیفیت خواهید بود.
نکته دیگری که در مورد hdmi بی سیم وجود دارد، قیمت بالای این دانگل ها در مقایسه با کابل آن می باشد. از این رو معمولاً کاربران استفاده از کابل را به نوع بی سیم hdmi ترجیح داده و تنها در مواقع ضروری به استفاده از آن می پردازند.

پخش کننده میراکست

دیگر راهی که می‌ تواند شرایط اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون را فراهم آورد، استفاده از پخش کننده میراکست است. برای استفاده از آن نیز باید تلویزیون مورد نظر از ویژگی میراکست برخوردار باشد.
چنانچه تلویزیون شما از قابلیت میراکست برخوردار نیست، می‌توانید این شرایط را از طریق دانگل مخصوص آن فراهم سازید. پس از آمادگی تلویزیون، در لپ تاپ مورد نظر به قسمت‌ اعلان های ویندوز وارد شده و در منوی به نمایش درآمده، گزینه Connect را انتخاب کنید. حال می توانید صفحه لپ تاپ را بر روی تلویزیون تماشا کنید.

پخش کننده گوگل

دیگر راهکاری که از طریق آن می توان از لپ تاپ به تلویزیون متصل شد، پخش کننده گوگل است. این قابلیت مخصوص کسانی بوده که به تماشای آنلاین فیلم ها و سریال ها علاقه مند می باشند. برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون خود به وسیله بخش کننده گوگل، باید آن را به تلویزیون و اینترنت متصل سازید.
سپس در لپ تاپ خود صفحه مرورگر را باز کرده و به بخش منو وارد شوید. در قسمت منوی مرورگر بر روی Cast کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه مورد نظر با پنجره ای جدید روبرو می شوید که در آن فلشی رو به پایین قرار دارد. پس از کلیک بر روی فلش موجود در این صفحه، می توانید با انتخاب مدل تلویزیون خود، صفحه لپ تاپ را بر روی آن مشاهده کنید.

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج

در صورت بروز هرگونه مشکل در لپ تاپ و کامپیوتر خود اعم از اختلالات شایع و نادر نرم‌افزاری و تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری و دیگر امور مربوطه، می توانید به نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج مراجعه کنید.
این مرکز شامل تیم حرفه ای، متخصصان کاربلد، دستگاه های پیشرفته و مطلوب ترین امکانات مورد نظر بوده که می تواند خدمات با کیفیتی در حوزه تعمیرات رایانه به شما کاربران گرامی ارائه دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت با کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود با این مرکز تماس حاصل نمایید

اشتراک گذاری این پست
فیس‌بوک
توییتر
لینکدین
واتساپ