تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

رایج ترین علل خرابی کارت گرافیک لپ تاپ و علائم آن  رایج ترین علل خرابی کارت گرافیک لپ تاپ و علائم آن

بررسی علل خرابی کارت گرافیک لپ تاپ در نمایندگی کرج (بخش دوم)کارت گرافیک لپ تاپ

کارت گرافیک یا GPU یک قطعه مهم در سخت افزار لپ تاپ به ویژه برای گرافیست ها، گیمر ها و... می باشد. به طور کلی کارت گرافیک زبان صفر و یک را به زبانی قابل فهم برای کاربر تبدیل کرده و باعث اجرای تصاویر و برنامه های گرافیکی مورد نظر می شود. خرابی این قطعه می‌تواند مشکلات زیادی را هنگام اجرای موارد مذکور برای کاربران ایجاد نماید. به طوری که استفاده از لپ تاپ را بسیار سخت و غیر ممکن خواهد کرد. 
البته آسیب‌ دیدگی این قطعه تنها به اختلالات عملکرد  آن مربوط نبوده و می تواند در عملکرد بخش های دیگر نیز تاثیر گذار باشد. چرا که خرابی کارت گرافیک معیوب، به دیگر قطعات سخت افزاری نیز سرایت پیدا کرده و می تواند مشکلات جدی و غیر قابل جبرانی به سیستم شما وارد نماید. از این رو بهتر است که در جهت پیشگیری از خرابی چیپ گرافیک لپ تاپ خود و نقص عملکرد و همچنین عواقب به مخرب پس از آن، نکاتی را رعایت نمایید تا علاوه بر پیشگیری از خرابی های مذکور، افزایش طول عمر لپ تاپ و تک تک قطعات سخت افزاری آن را در پی داشته باشد. 
چیپ گرافیک در صورت خرابی های جزئی توسط مراکز مربوطه مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج تعمیر شده و به رفع مشکلات روی داده مربوط به کارت گرافیک لپ تاپ شما پرداخته می شود. اما گاهی اوقات خرابی های موجود در این زمینه آنقدر جدی و گسترده بوده، که راهی جز تعویض این قطعه باقی نمی ماند. 
شما می توانید در صورت مشاهده علائم مربوطه، به مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر کرج رایان در کرج مراجعه کرده تا علاوه بر بررسی و عیب یابی دقیق، به تعمیر یا تعویض قطعات معیوب و رفع مشکلات واقع شده بپردازند. در ادامه دلایل اصلی خرابی کارت گرافیک و علائم رایج آن بیان شده است تا با مطالعه آن، هر چه سریع‌تر به پیشگیری از آسیب های کارت گرافیک لپ تاپ خود اقدام نمایید.

رایج ترین علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ

به طور کلی، وظیفه کارت گرافیک، ارائه گرافیک های مورد نظر کاربر از سوی سیستم می باشد. می دانید که علائم خرابی هر قطعه مرتبط با وظیفه آن است. در کارت گرافیک هم چنین موضوعی صدق کرده و خرابی‌ های بخش نمایش تصویر و ایجاد اختلال در اجرای برنامه‌ ها و دیگر موارد مربوطه، می تواند دلیلی بر خرابی و آسیب دیدگی چیپ گرافیک لپ تاپ شما داشته باشد. 
سعی کنید که هر چند ماه یک بار لپ تاپ را به مراکز تعمیرات از جمله نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، سپرده تا با بررسی قطعات سخت افزاری به ویژه فن و همچنین پاکسازی آن ها از آلودگی‌ های موجود، از بروز آسیب‌ های جدی در این قسمت جلوگیری شود. از استفاده طولانی مدت از لپ تاپ بپرهیزید. همواره پس از گذشت چند ساعت به لپ‌ تاپ خود مقداری استراحت داده تا قطعات آن در اثر عملکرد طولانی مدت دچار آسیب و خرابی نشوند.
توصیه می شود چنانچه سلامتی لپ تاپ و قطعات سخت افزاری آن به ویژه کارت گرافیک برای شما موضوعی مهم است، با علائم اولیه خرابی آن آشنا شده تا در صورت مشاهده، به سرعت آن را به مراکز معتبر مربوطه مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، در جهت رفع به موقع مشکل بسپارید. برخی از رایج ترین نشانه های خرابی کارت گرافیک لپ تاپ عبارت‌ اند از:

(1عدم اجرای تصاویر مورد نظر از سوی صفحه نمایش 
(2به هم ریختگی تصاویر نمایش داده شده 
(3به هم ریختن شکل تصاویر و تغییر شکل آنها مثلاً شطرنجی شدن تصویر 
(4به هم ریختگی رنگ ها در تصویر نمایش داده شده 
(5سیاه شدن تصویر نمایش داده شده 
(6هنگ کردن دستگاه هنگام باز کردن تصاویر
(7هنگ کردن لپ تاپ هنگام اجرای یک برنامه گرافیکی مانند بازی 
(8مات شدن صفحه نمایش 
(9افت کیفیت تصویر نمایش داده شده 
(10ایجاد خطوط افقی یا عمودی رنگی بر روی تصویر 
(11تغییر رنگ تصویر نمایش داده شده به رنگ آبی

12) مشکل در نصب ویندوز

البته توجه داشته باشید که بروز چنین مشکلی حتماً به معنای خرابی و آسیب دیدگی بخش چیپ گرافیک لپ تاپ شما نبوده و می تواند علل دیگری نیز داشته باشد. خرابی دیگر قطعات سخت افزاری مربوطه، مانند صفحه نمایش، کابل فلت و... نیز می تواند باعث بروز چنین اختلالاتی در سیستم شود. از این رو توصیه می‌شود در صورت مواجه شدن با چنین مواردی، پیش از اقدام به هر کاری از ریشه اصلی مشکل مطمئن شده و سپس به رفع آن بپردازید. 
عیب یابی بخش های سخت افزاری لپ تاپ از جمله کارهایی بوده که در جهت انجام صحیح، نیازمند تخصص و تجربه در این زمینه می باشد. از این رو بهتر است در صورت نداشتن مهارت لازم در این حوزه، عیب یابی و بررسی مشکل اصلی لپ‌ تاپ خود را به متخصصان خبره در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج بسپارید، تا با به کارگیری نوین ترین روش های روز دنیا، به عیب یابی و رفع اشکال سیستم شما به بهترین نحو ممکن بپردازند. 

تعمیر و تعویض کارت گرافیک در نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

چنانچه به هر دلیلی متوجه بروز علائم مذکور در لپ تاپ خود شوید، می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات کامپیوتر کرج رایان در کرج، بهترین خدمات ممکن را در زمینه تعمیر یا تعویض کارت گرافیک یا دیگر قطعات سخت افزاری لپ تاپ خود چون هارد، CPU، باتری، فن و... دریافت نمایید. 
مرکز تعمیرات لپ تاپ کرج رایان در کرج، متشکل از یک تیم حرفه‌ ای شامل تکنسین های خبره در حوزه تعمیر و تعویض قطعات معیوب لپ تاپ و کامپیوتر، و همچنین رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری آنها بوده، که می‌ توانند با به کارگیری تمام دانش و مهارت خود و استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات موجود، به رفع مشکلات سخت افزاری و اختلالات نرم افزاری رایج رایانه شما در اسرع وقت بپردازند.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر لپ تاپ در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com