تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

علت عدم پخش صدای لپ تاپ چیست؟ (بخش دوم)  علت عدم پخش صدای لپ تاپ چیست؟ (بخش دوم)

بررسی علل اصلی عدم پخش صدای لپ تاپ در نمایندگی کرجعلل عدم پخش صدا از لپ تاپ

لپ تاپ یکی از پر استفاده ترین دستگاه های دیجیتال امروزه بوده که تمامی انتظاراتی که از یک رایانه دارید را به صورت یکپارچه در خود جای داده است. سیستم صوتی، تصویری، خنک کننده، پردازشی و... همگی از بخش های اصلی یک کامپیوتر بوده که در داخل یک لپ تاپ باریک و کوچک جمع آوری می شوند. 
از این رو می توان بدون استفاده از هیچ یک از لوازم جانبی، از لپ تاپ استفاده کرد. قابلیتی که در PC  های کامپیوتر فراهم نیست. برای اینکه بتوان تمامی این قطعات را در بدنه ی کم حجم لپ تاپ جای داد، باید علاوه بر کوچک کردن و باریک کردن قطعات، آن ها را به صورت فشرده تری در کنار هم قرار داد.
یک چیدمان فشرده از قطعات سخت افزاری، می تواند لپ تاپی باریک و کم حجم را بسازد که برای حمل و نقل و جا به جایی بسیار مناسب می باشد. از این رو کاربران طرفدار لپ تاپ های جمع و جور هستنند. باریک و کوچک بودن لپ تاپ های امروزی، یکی از ویژگی های قابل توجه این مدل از دستگاه ها محسوب می شوند، اما این حجم کم و ظرافت زیاد، گاهی اوقات برای کاربران دردسر ساز می شود. 
در واقع، فشردگی میان قطعات می تواند مشکلات زیادی برای سیستم ایجاد کند که متاسفانه لپ تاپ ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند. اگر نکاتی که برای مراقبت بیشتر از لپ تاپ ارائه شده است به درستی رعایت نشود، خطرات زیادی این دستگاه را تهدید خواهد کرد. یکی از مشکلاتی که می تواند دستگاه های لپ تاپ را درگیر کند، عدم پخش صدا لپ تاپ از سیستم صوتی آن است. 
سیستم صوتی لپ تاپ شامل سه عضو اصلی است که دو عدد از آن ها، در قسمت سخت افزاری مشغول به کار هستند. کارت صدا و اسپیکر ها از اجزای سخت افزاری مهم سیستم صوتی لپ تاپ بوده که از طریق اتصالاتی با همدیگر ارتباط می گیرند و به پخش صدا ها می پردازند. 
وجود مشکل در هر یک از قسمت های سیستم صوتی لپ تاپ اعم از اسپیکر ها، کارت صدا، اتصالات مربوطه، بخش های نرم افزاری صدا و... می تواند باعث عدم پخش صدا در سیستم شود. گاهی اوقات نیز صداهای مورد نظر از لپ تاپ پخش می شوند اما درست پخش نمی شوند. در چنین شرایطی، معمولا شاهد افت کیفیت صدا و دیگر مشکلات مربوطه هستیم. 
برای رفع این اختلالات ، باید ابتدا از علت مشکل لپ تاپ خود آگاه شده و اختلال رخ داده را به خوبی بررسی کنید. پیشنهاد می شود در این شرایط، از دستکاری بخش تنظیمات و یا قسمت های سخت افزاری، پرهیز کرده و پیش از این کار، اطلاعات لازم و معتبر در مورد آن را کسب کرده و یا با یک کارشناس تعمیر لپ تاپ در کرج مشورت کنید. در ادامه ی مطلب، موقعیت هایی که باعث ایجاد مشکل پخش نشدن صدا از لپ تاپ می شوند برای شما شرح داده شده است.

خرابی کارت صدا و قطع شدن اتصالات داخلی لپ تاپ

دیگر مشکلات بخش های سخت افزاری سیستم صوتی لپ تاپ، خرابی های مربوط به کارت صدای سیستم هستند. کارت صدا دیگر عضو مهم سخت افزاری سیستم صوتی لپ تاپ است که در پخش و ارائه ی کیفیت بالا در فایل های صوتی، نقش زیادی دارد. تمامی اطلاعات مربوط به فایل های صوتی توسط کارت صدا دریافت شده و به صدا تبدیل می شوند.
سپس این فایل های صوتی توسط اسپیکر ها پخش می شوند. اگر مرحله ی پیش از پخش صدا به درستی انجام نشود، پخش شدن صدا از لپ تاپ نیز ممکن نیست. کارت صدا هم یک قطعه ی سخت افزاری است و در مقابل تمامی عوامل مخرب برای قطعات سخت افزاری، حساس و آسیب پذیر می باشد. 
آبخوردگی، وارد شدن فشار زیاد، وارد شدن ضربه به لپ تاپ و... می توانند باعث خرابی و ازکار افتادگی کارت صدا و در نتیجه ایجاد مشکلات عدم پخش و یا پخش نامناسب صدا از سیستم و... شوند. البته تمامی اختلالات سخت افزاری سیستم صوتی لپ تاپ نمی تواند به خرابی کارت صدا و اسپیکر مربوط شود. گاهی اوقات مشکل عدم پخش صدای لپ تاپ شما سخت افزاری است اما کارت صدا و اسپیکر ها سالم بوده و درست کار می کنند. 
ممکن است در این شرایط، اتصالات میان اسپیکر ها و کارت صدا و دیگر بخش های کوچک سیستم صوتی دچار مشکل شده باشند. اگر اتصالات میان دو قطعه ی صوتی مهم لپ تاپ قطع شود، پخش صدا از دستگاه غیر ممکن خواهد شد. چراکه در این حالت بلندگوها نمی توانند صدا را از کارت صدا دریافت کرده و آن را پخش کنند. قطع شدن اتصالات سخت افزاری لپ تاپ معمولا به دلیل انباشته شدن آلودگی در میان آن ها صورت می گیرد. 
درز های ریز لپ تاپ محلی هستند که آشغال های ریز و گرد و خاک موجود در محیط، می توانند از طریق آن ها وارد بخش های سخت افزاری شوند. اگر این آلودگی ها را به موقع تمیز نکنید، اتفاقاتی همچون قطع شدن اتصالات داخلی لپ تاپ پدید می آید. البته باید توجه داشته باشید که سرویس بخش های داخلی لپ تاپ، یک امر تخصصی بوده و ممکن است در صورت انجام کوچک ترین اشتباه ها هنگام این کار، اتصالات و قطعات سخت افزاری آسیب ببینند. 
به همین منظور بهتر است این امور را به افراد کاربلد بسپارید تا آسیبی به بخش های مختلف سخت افزاری لپ تاپ و قطعات حساس آن وارد نشود. همچنین سرویس لپ تاپ، ابزار فوق تخصصی و ظریفی لازم دارد که تنها افراد حرفه ای از آن ها برخوردار بوده و می توانند با آن کار کنند. شما می توانید برای سرویس لپ تاپ خود، اعم از هر مدل و برندی، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه کنید. 

بهم خوردن تنظیمات نرم افزاری

در قسمت های قبل، مشکلات مربوط به بخش های سخت افزاری سیستم صوتی لپ تاپ را مطالعه کردید. اما باید بدانید که تمامی اختلالات سیستم صوتی به دلیل خرابی اسپیکر ها و کارت صدا صورت نمی گیرد. گاهی اوقات، عدم پخش صدای لپ تاپ و یا دیگر مشکلات مربوط به صدای سیستم، تنها با اعمال تنظیمات درست و دستکاری بخش های نرم افزاری مرتبط حل می شود. 
برای چک کردن تنظیمات صوتی لپ تاپ خود، ابتدا باید سراغ نرم افزار کارت صدا بروید. گاهی اوقات مشکلات صوتی لپ تاپ به دلیل خرابی و یا قدیمی بودن برنامه ی صدا صورت می گیرند. برای چک کردن این بخش، سایت رسمی برند لپ تاپ خود را باز کرده و با جستجوی مدل سیستم مورد نظر، نسخه ی مناسب برای برنامه ی کارت صدا را بررسی کنید. 
در صورت نیاز، نسخه ی جدید را دانلود کرده و در لپ تاپ خود نصب نمایید. معمولا اکثر مشکلات نرم افزاری سیستم صوتی با این کار برطرف می شوند. اگر با این حال مشکل پخش نشدن صدای سیستم رفع نشد، می توانید با یک متخصص لپ تاپ و کامپیوتر در این مورد مشورت نمایید. 

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

اکثر اختلالاتی که در مورد پخش صدا از لپ تاپ رخ می دهند، مشکلاتی جدی بوده و برای رفع نیازمند بررسی یک کارشناس خبره هستند. متخصصان حوزه ی لپ تاپ و کامپیوتر همیشه توصیه دارند در صورت ایجاد مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری شدید، کاربران از دستکاری سیستم خودداری کرده و این امور را به افرادی بسپارند که در این زمینه دارای مهارت لازم باشند. چراکه با هر اشتباه کوچک، احتمال سرایت آسیب و خرابی قطعات دیگر نیز وجود دارد. 
مراکز معتبر تعمیرات، می توانند به شما در تعمیر اصولی قطعات مختلف سخت افزاری و یا تعویض آن ها با نمونه ای اورجینال کمک کنند. یکی از معتبرترین مراکزی که در این زمینه فعالیت دارد، نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج است. این مرکز دارای امکانات پیشرفته و به روز دنیا در حوزه ی تعمیرات بخش های سخت افزاری و نرم افزاری انواع مدل های کامپیوتر و برند های مختلف لپ تاپ می باشد. 
شما می توانید برای بررسی های اولیه و رفع مشکلات مربوط به سیستم صوتی لپ تاپ خود، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه کنید. کارشناسان حرفه ای ما مشکل لپ تاپ شما را به خوبی بررسی کرده و پس از تشخیص خرابی نرم افزاری و یا سخت افزاری، در جهت رفع آن اقدام می کنند. تعویض قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما با نمونه ای مشابه و کاملا اوجینال صورت می گیرد و از این رو شما می توانید از کیفیت بالای خدمات نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج اطمینان داشته باشید.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر لپ تاپ در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi