تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

اصول کلی کنترل ازدحام در تعمیرات کامپیوتر  اصول کلی کنترل ازدحام در تعمیرات کامپیوتر

ً تعمیرات کامپیوتر و اصول کنترل ازدحامبه نظر تئوریسین های تعمیرات کامپیوتر از سختی ها در سیستم های پیچیده مانند شبکه های کامپیوتری را می شود از نگاه نظریه کنترل مشاهده کرد. در این طریق راه حل ها به دو دسته قسمت می شوند :

حلقه باز و حبقه بسته

راه حل های حلقه باز در تعمیرات کامپیوتر تلاش می کنند مصائب را یا طراحی زیبا حل کنند به این معنی که اطمینان پیدا می کنند که مشکلی در تعمیرات کامپیوتر ایجاد نخواهد شد زمانی که سیستم راه اندازی شد و آغاز به کار کرد کامل و بی عیب می باشد. ابزارهای انجام کنترل حلقه باز شامل : تصمیم گیری در مورد موقع پذیرش ترافیک ایجاد شده ، تصمیم گیری در مورد موقع دور انداختن بسته ها و همچنین دور انداختن کدام یک از بسته ها و تصمیمات زمان بندی شده در نقاط متفاوت شبکه کامپیوتری می باشد. در کل این موارد بدون اینکه به حالت فعلی سیستم توجه شود تصمیم گیری خواهد شد به طور عکس راه حل های حلقه بسته بر معنی حلقه بازخوردی استوار می باشند زمانی که این طریقه برای کنترل ازدحام استفاده می شود دارای سه بخش می باشد.

1- نظارت بر سیستم کامپیوتری برای مشخص کردن مکان و زمان وقوع ازدحام

2- منتقل کردن این اطلاعات به مکانی که فعالیت باید در آن انجام شود

3- تنظیم کردن عمل سیستم کامپیوتری برای اینکه مشکل برطرف شود

برای نظارت کردن بر ازدحام زیر شبکه کامپیوتری تکنسین های تعمیرات کامپیوتر قیاس های مختلفی استفاده می کنند از میان تمام این ها درصد بسته هایی که به علت عدم ایجاد فضای بافر از بین برده می شوند طول میانگین صف و انحراف معیار از تاخیر بسته از اهمیت خاصی برخوردار می باشند. در کل این موارد افزایش ، رشد ازدحام را نمایش می دهد.

مرحله ی دوم در حلقه ی بازخوردی منتقل کردن اطلاعات کامپیوتری در ارتباط به ازدحام از نقطه ی تشخیص دادن آن به نقطه ای که اعمالی در خصوص آن انجام شود. روش واضح مشخص کردن ازدحام ارسال کردن بسته ای به منابع ترافیکی می باشد تا آنها را از وجود مشکل مطلع کنند. دقیقاً این بسته های اضافی در زمانی که احتیاج به بار بیشتری نمیباشد موجب افزایش بار خواهد شد. راه حل های دیگری هم نظریه پردازان تعمیرات کامپیوتر پیدا کردند به عنوان نمونه در هر بسته کامپیوتری می شود بیت یا فیلدی را برای مسیریاب ها رزرو کنیم تا آن موقع که ازدحام از یک حد معینی بیشتر شد مقدا بگیرند. زمانی که مسیر یابی این حالت ازدحام را شناسایی کرد فیلد کل بسته های کامپیوتری خروجی را مقدار دهی خواهد کرد تا این حالت را به آگاهی همسایه ها برساند. راه حل دیگر این می باشد که میزبان ها یا مسیر یاب ها به طور متناوب بسته های کامپیوتری را ارسال کرده تا اطلاعات در مورد ازدحام به دست بیاورند با استفاده از این اطلاعات کامپیوتری می شود ترافیک موجود در نواحی را که دارای مشکل هستند بر طرف کنیم . برخی از ایستگاه های رادیویی دارای هلکوپتر هایی می باشند که بر فراز شهر ها حرکت کرده تا از ازدحام جاده ها گزارشی به دست بیاورند به این امید که کسانی که شنونده هستند بسته ها یا در حقیقت اتومبیل ای خود را در اطراف نقاط خطر هدایت کنند. در کل الگوهای بازخوردی زمانی که میزبان اطلاعاتی در مورد ازدحام دارد میتواند کارهایی انجام دهد که باعث شود ازدحام کم شود برای درستی انجام این کار مقیاس زمان باید به طور دقیق توسط شخصی که عملیات نصب را انجام می دهد یا تعمیرات کامپیوتر تنظیم شود .

 

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج، تعمیر کامپیوتر کرج، خدمات کامپیوتر در محل کرج، تعمیرات کامپیوتر

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi