تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

مشکلات cmos در تعمیرات کامپیوتر  مشکلات cmos در تعمیرات کامپیوتر

نکات لازم در مورد cmos و عیب یابی در تعمیرات کامپیوترهمان طور که در مقالات قبل گفته شد هر متخصص تعمیرات کامپیوتر گاهی نیاز به پاک کردن cmos دارد.گاهی اوقات دستکاری بایاس خود باعث ایجاد مشکل در سیستم می شود که تنها چاره پاک کردن cmos است و گاهی برای بوت شدن سیستم رمز عبور گذاشته ایم و آن را فراموش کرده ایم پس cmos را پاک می کنیم گاهی اوقات همین پاک کردن در تعمیرات کامپیوتر دردسر ساز می شود و تنظیمات را به هم می زند البته در مادربردهای جدید مشکلات به این صورت کمتر اتفاق می افتد. بعضی مادر بردها دارای جامپرهایی هستند که فقط کافی است که جامپر را بلند کنیم تا cmos پاک شود هر متخصص تعمیرات کامپیوتر هنگام انجام این کار حتما سیستم را از برق جدا کرده تا ولتاژی درون مادربرد نباشد راه دیگری وجود دارد که چند روز زمان می برد و آن این است که باطری سیستم را از جای خود در آورده و چند روز کناری بگذارید راه کوتاهتری هم وجود دارد که ما آن را توصیه نمی کنیم و آن این است  که بعد از در آوردن باطری با یک سیم دو سر منفی و مثبت آن را به هم متصل کنیم و سپس در جای خودش بگذاریم . اگر با پیغام Dead battery مواجه شدیم و یا زمان و تاریخ سیستم به هم ریخت نشان دهنده تمام شدن باطری سیستم است.
تعدای از سازندگان کامپیوتر به منظور عیب یابی سیستم های خود نرم افزارهای عیب یابی تولید و روانه بازارکردند و در واقع تعدادی از سخت افزارها دارای نرم افزارهای عیب یابی خاصی هستند که توسط شرکت های تولید کننده این سخت افزارها تولید شده اند به عنوان مثال می توان به آداپتورهای scsi اشاره کرد  که دارای یک برنامه عیب یابی مخصوص هستند که با فشردن کلید ctrl+Alt در زمان راه اندازی سیستم فعال می شود. کارت های صدا و شبکه معمولا برای صحت عملکرد دارای نرم افزارهای عیب یابی همراه خود هستند. تعدادی از تولید کنندگان نرم افزار برای عیب یابی کامپیوترهای شخصی اقدام به تولید نرم افزارهای همه منظوره برای عیب یابی کرده اندهریک از این نرم افزارها دارای پتانسیل خاصی بوده و با توجه به نیازمان می توانیم از آن استفاده کنیم.
هنگامی که شرکت آی . بی . ام اولین کامپیوتر شخصی را ساخت در آن از ویژگی هایی استفاده کرد که مشابه آن قبلا استفاده نشده بود.استفاده از برنامه هایی مثل post وparity-checked ، نمونه ای هایی از مثال فوق است. بعد از روشن شدن کامپیوتر برنامه post عملکرد سخت افزار را مورد بررسی قرار می دهد. این برنامه شامل دستوراتی ذخیره شده در یک تراشه مادربرد است که مسئولیت تست عناصر سخت افزار هنگام روشن کردن سیستم به عهده دارد.نکات گفته شده اگر چه ساده به نظر می رسد اما دانستنش برای هر متخصص تعمیرات کامپیوترضروری است.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر ، خدمات کامپیوتر در کرج ، تعمیرات کامپیوتردر کرج ، نصب ویندوز در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi