تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

چگونه بایوس کامپیوتر خود را در تعمیرات کامپیوتر بروز رسانی کنیم؟  چگونه بایوس کامپیوتر خود را در تعمیرات کامپیوتر بروز رسانی کنیم؟

بررسی چگونگی بروز رسانی و Flash کردن بایوس و تاثیرات آن در سیستم های کامپیوتریتعمیرات کامپیوتر

در مقالات قبل به موضوع داغ کردن لپ تاپ ها در مبحث تعمیرات کامپیوتر پرداختیم . در این جلسه به یکی دیگر از دلایلی که در داغ شدن لپ تاپ ها تاثیر زیادی دارد یعنی بایاس می پردازیم و در ادامه چگونگی آپدیت آن را برای علاقه مندان به تعمیرات کامپیوتر شرح می دهیم.قدیمی بودن نسخه بایاس نصب شده روی مادربرد می تواند تاثیر منفی در سیستم بگذارد و خودش دلیلی برای داغ شدن سیستم باشد. با آپدیت کردن بایاس  های قدیمی می توان این مشکل را حل کرد برای آپدیت کردن بایاس می توان مرحل زیر را انجام داد.
مهم ترین قسمت هر کامپیوتر سیستم ورودی و خروجی آن است که تراکنش های مهم کامپیوتر را به عهده دارد. در مبحث تعمیرات کامپیوتر هر قسمت از کامپیوتر که نیاز به شناسایی اجزای دیگر داخل کامپیوتر داشته باشد از بایاس استفاده می کند. در واقع وظیفه بایاس تنظیم سرعت پردازنده،گذرگاه سیستم و RAM است.
هنگام روشن شدن کامپیوتر بایاس پورت های اتصال کیبورد و ماوس و پورت های USBو کارت گرافیکی را شناسایی می کند حتی حجم هارد و مقدار حافظه روی مادربرد را نشان می دهد.  
معمولا سرعت پردازنده، RAM ،باس سیستم و باس AGT کارت گرافیکی خودکار مشخص می شود،اما می توان در تراشه های بایاس تغییراتی نیز به صورت دستی اعمال کرد که در تعمیرات کامپیوتر از این مبحث به عنوان بروز رسانی یا Flash کردن بایاس نام برده می شود.
Flash کردن برنامه موجود در هسته بایوس را تغییر می دهد. اما سوالی که ذهن تمام علاقه مندان به تعمیرات کامپیوتر را درگیر می کند این است که چرا گاهی نیاز به بروز رسانی بایاس داریم و این کار از چه جهت می تواند برای ما مهم باشد؟در جواب به این پرسش باید گفت که Flash کردن بایاس می تواند مشکلاتی را که به مرور زمان در سیستم ایجاد شده اند برطرف کند به عبارت دیگر Flash کردن می تواند بایاس را  ارتقاء دهد که این ارتقاء باعث سازگاری با سخت افزار می شود. هر چه قطعات ما جدیدتر باشد امکان این که با بایاس قدیمی کار نکنند بیشتر می شود. از طرفی با پیشرفت علم تعمیرات کامپیوتر، بروز رسانی تراشه می تواند کارایی سیستم را بالا ببرد. بنابراین فواید بروز رسانی بایاس مشخص شد. اگر خودتان علاقه مند به انجام این کار هستید بهترین کار این است که به سایت سازنده مادربرد مراجعه کنید و لینک مربوطه را از آن جا دانلود کنید. در دانلود خیلی مواظب باشید که نسخه مربوط به مادر برد خودتان را بردارید که در صورت اشتباه کل سیستم به هم می ریزد.
قبل از بالا آمدن سیستم، با کمک کلید Delete یا F2 وارد برنامه BIOS شوید در منوی Boot به تنظیمات توجه کنید که فلاپی دیسک قبل از هارد دیسک بوت شود. البته در سیستم های قدیمی از فلاپی بیشتر استفاده می شد امروزه  فلش جایگزین فلاپی شده است.بناابراین اگر از فلش استفاده می کنید تنظیمات را تغییر داده تا با فلش بوت شود. تغییرات را ذخیره کنید.برای اجرا برنامه Update ،فقط نام فایل EXE .آن را تایپ کرده و Enter کنید و برای Update جدید بایاس اسم انتخاب کنید. تمام علاقه مندان به تعمیرات کامپیوتر دقت کنند که هنگام  Flash کردن بایاس،به کامپیوتر دست نزنند، اگر وقفه ای در این عملیات به وجود آید باعث می شود سیستم غیر قابل بوت شدن شود.
 پس از اتمام عملیات Flash  کردن، از شما می خواهد دیسکت را از درایو یا اگر از USB استفاده می کنید فلش راخارج کرده و سیستم را بوت نمایید. اگر برنامه بخواهد خودش سیستم را بوت کند،در تعمیرات کامپیوتر مانع از اینکار نمی شویم. بعد از بروز رسانی بایاس ،بالا رفتن کارایی شما کاملا قابل مشاهده است.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر , تعمیرات کامپیوتر در کرج ، خدمات کامپیوتر در کرج ، تعمیرات کامپیوتر در محل

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com