تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

آشنایی با مادربرد و گذرگاه متصل به آن در مراکز تعمیرات کامپیوتر  آشنایی با مادربرد و گذرگاه متصل به آن در مراکز تعمیرات کامپیوتر

آشنایی با بخش های مختلف مادربرد و وظایف هر قسمت درمراکز تعمیرات کامپیوتر در کرجخدمات کامپیوتر درکرجخدمات کامپیوتر

یکی از مباحث مهم درکامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج تهیه لوازم جانبی کامپیوتر است بنابراین آشنایی با قطعات کامپیوتر اهمیت بالایی دارد در این مقاله به بررسی مادربرد و گذرگاه های متصل به آن می پردازیم. به مجموعه ای از چیپست ها مادربرد گفته می شود و راه ارتباطی ما بین پردازنده و سایر بخش های کامپیوتر می باشدکه شامل پل شمالی و پل جنوبی است.که پل شمالی کنترلر حافظه و اینترفیس کارت گرافیکی را تامین می کند و در واقع وظیفه آن ارتباط برقرار کردن بین CPU و حافظه های اصلی است و پل جنوبی نیز کارت توسعه و کنترلرهای گوناگون تجهیزات و غیره را در خود جا کرده است. چیپ پل جنوبی در اینتل با عنوان ICH یا PCH  معرفی می شود و درسایر سیستم ها به همان عنوان پل چوبی شناخته می شود.وظیفه این چیپ ایجاد ارتباط بین درگاه ها و قطعات کندتر مادربرد می باشد. همان طور که تمام متخصصان تعمیرات کامپیوتر در کرج می دانند پل جنوبی در پایین مادربرد قرار دارد و وظیفه آن برقراری ارتباط بین گذرگاه های زیر است :
گذرگاه PCI: قطعاتی که به صورت داخلی به مادربرد وصل می شونداز طریق این گذرگاه به مادربرد وصل می شوند.سرعت و کارایی این درگاه بستگی به نوع آن دارد. 
گذرگاه ISA: وظیفه این گذرگاه کنترل ارتباط وسایل جانبی خدمات کامپیوتر مثل درگاه موازی، درگاه سریال، صفحه کلید و غیره است.
گذرگاه SPI: وظیفه ای گذرگاه کنترل و انتقال اطلاعات نرم افزارهای داخل بایاس است.
گذرگاهSM: وظیفه این گذرگاه ایجاد ارتباط بین بعضی قطعات روی مادربرد است.
کنترلر توان مصرفی:وظیفه این کنترلر کاهش توان مصرفی در حالت Stand by  یا shut down است.
کنترلر وقفه:وظیفه آن در ایجاد وقفه در  عملیات های پردازشی مختلف است.
کنترلر DMA Controller: به گذرگاه های ISA و PCI اجازه ارتباط مستقیم با حافظه را می دهد و دیگر CPU را درگیر نمی کند.
 کنترلر SATA و PATA: امکان اتصال مستقیم درایوهای ذخیره سازی را برای علاقه مندان به تعمیرات کامپیوتر در کرج فراهم می کند .
Real Time clock: ساعت کنترل کننده سیکل های پردازش سیستم و قطعات است.
موارد گفته شده قسمت های اصلی مادبرد است که توسط پل چوبی اداره می شود. و با توجه به مدلی که مادربرد شما دارد ممکن است مواردی به آن اضافه شود . اگر با موارد جدید به مشکل برخوردید می توانید با دفاتر تعمیرات کامپیوتر در کرج مراجعه کنید و از آنها راهنمایی بگیرید. البته در نسل های جدید پردازنده ها مثل core i7 اینتل دارای کنترلر حافظه مجتمع هستند و کنترل کننده حافظه به جای چیپست شمالی در خود پردازنده قرار داده شده است.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

خدمات کامپیوتر , تعمیرات کامپیوتر در کرج , تعمیرات کامپیوتر, خدمات کامپیوتر در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi