تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

چگونگی تعمیر کیبورد برای علاقه مندان به تعمیرات کامپیوتر   چگونگی تعمیر کیبورد برای علاقه مندان به تعمیرات کامپیوتر

چگونگی تمیز کردن و عیب یابی کیبوردها برای علاقه مندان به تعمیرات کامپیوترتعمیر کامپیوتر در کرج

در این مقاله در مورد چگونگی تعمیر کیبورد در تعمیرات کامپیوتر صحبت می کنیم. سوالی که ذهن خیلی از دوستان را مشغول می کند این است که آیا ارزش دارد که وقتمان را صرف تعمیر کیبورد کنیم ؟در جواب به این دوستان باید گفت که تعمیرات کیبورد جزیی از تعمیرات کامپیوتر است و خیلی اوقات کاربر به کیبورد خودش عادت کرده و تغییر کیبورد را دوست ندارد و گاهی کیبرد ما دچار مشکل جزیی شده که با داشتن اطلاعات پایه در این زمینه خودمان قادر به تعمیر آن خواهیم بود. کیبورد یا صفحه کلید وسيله ای برای ورود اطلاعات به کامپيوتر است و شامل مجموعه ای از سوييچ ها است که به يک ريزپردازنده (IC) متصل می گردند. کیبورد های امروزی  اکثرا به صورت USB هستند و کمتر به صورت  PS2  دیده می شود. مشکلاتی که برای کیبردها به وجود می آید با دانستن چند نکته از تعمیرات کامپیوتر به راحتی قابل حل است.
 
عدم شناسایی کیبورد توسط سیستم
در هنگام برخورد با این مشکل  اولین کار این است که از سالم بودن ویندوز و درایور usb مطمئن شویم . برای این کار متخصصان در تعمیرات کامپیوتر از یک سیستم دیگر کمک می گیرند و کیبورد را روی آن چک می کنند. اگه مشکل از این ناحیه نبود به سراغ کابل کیبورد می رویم و برای این کار می توانیم از یک مولتی متر استفاده کنیم.
به این صورت که ابتدا مولتی متر را در حالت دیود/بازر قرار می دهیم. حالا یک سر پراب را به محل اتصال سیم و برد کیبورد وصل می کنیم و سر دیگر پراب رو هم تست میکنیم تا مشخص شود که بین کدام یک از پین های usb اتصال بر قرار است در این حالت اگر همه ی پین ها به برد اتصال داشت نشان دهنده این است که کابل ما سالم است و در غیر این صورت کابل معیوب است و باید تعویض گردد. اگر از سالم بودن کابل مطمئن شدید ولی هنوز سیستم کیبورد را شناسایی نکرد در این حالت شک نکنید که مشکل از آی سی  مشکی رنگ برد کیبورد است که غیر قابل تعمیر است.

در صورتی که کلیدهای کیبورد کار نکرد
گاهی همه چیز درست است ولی یک یا چند کلید کار نمی کند . این مشکل در بین علاقه مندان به تعمیرات کامپیوتر بسیار متداول است . در این جا مشکل از اتصال برد کیبورد با ماتریس است که باعث شده که چند کلید به خوبی کار نکند. در این مرحله از تعمیرات کامپیوتر مجبوریم که کیبورد را باز کنیم برای این کار  ابتدا کیبورد را از کامپیوتر جدا کرده و پیچ‌های آن را باز کنید و قاب کیبورد را به آرامی جدا کنید تا کلیدهای کیبورد جا به جا نشوند. دقت کنید که هنگام جدا کردن دو صفحه خارهای آنها شکسته نشوند. گاهی اوقات بسیاری از مشکلات کیبورد با تمیز کردن آن از بین می رود پس اگر کیبورد خود را باز کردیدحتما از یک پنبه آغشته به الکل سفید برای پاک کردن سطح مدار کیبورد استفاده کنید این کار را با دقت زیاد انجام دهید تا به مدارها آسیب نرسد و با یک پنبه خشک تمام سطح آن را خشک کنید. بعد از تمیز کردن همه چیز را به درستی سر جایش قرار داده و ماتریس پلاستیکی را تنظیم کرده صفحه کلید را ببندید.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر ، خدمات کامپیوتر در کرج ، نصب ویندوز, تعمیرات کامپیوتر در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com