تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

بازیابی اطلاعات هارد در بحث تعمیرات کامپیوتر  بازیابی اطلاعات هارد در بحث تعمیرات کامپیوتر

انواع خرابی درهارد و بازیابی اطلاعات در تعمیرات کامپیوتربازیابی اطلاعات هارد به فرآیندی گفته می شود که طی آن اطلاعات هارد دیسک های خراب ،اطلاعــات از دست رفـــته ، بازیابی  می شود. دربحث تعمیرات کامپیوتر تخصـص یک متخصص بازیابی اطلاعات مهــم است. تغییر رویـــه ذخیره اطلاعات از چــــاپ روی کاغذ به ذخیره سازی در سطوح مغناطیسی مثل  هارد دیسک ، اهمیت این تکـــنولوژی را پررنگ تر می کند.
اطلاعات در فضایی به نام پلترها ذخیره شده است . وظیفه روشن کردن اسپیندل موتور و تکاف هدبر عهده برد است و هد پس از تکاف شروع به پرواز در سطـــح پلتر میکند  و عمل خوانـــدن و نوشتن را روی سطح دیسک مغناطیسی را انجام می دهد. تمامی متخصصان در بحث تعمیرات کامپیوتر می دانند که هد به هیچ عنوان تماسی با سطح پلتر نداشته و در روی بالشتکی از هوا حرکت میکند.
اطلاعات در بحث تعمیرات کامپیوتر ممکن است بصورت عمدا یا سهوا از روی سطح پلتر دلیت ، فرمت یا توسط ویروس پاک شوند. این نوع از دست دادن اطلاعات از طریق نرم افزار قابل ریکاوری است.
مشکل دیگری که ممکن است در بحث تعمیرات کامپیوتر برای هارد پیش بیاید این است که هارد در لپتاپ یا کامپیوتر شناسایی نمیشود ، که این ممکن است به دلیل روشن نشدن هارد به دلیل وجود مشکل در برد مغناطیسی هارد باشد یا وجود مشکلات فیزیکالی در هاردباشد یا ممکن است هـــارد روشــــن میـــشود اما در disk management بصورت RAW یا Unallocated نمایش داده میشود که در این موارد از شما تقاضای فرمت میکند که خرابی های این مدل هارد به ۲ دسته ی کلی تقسیم میشود : ۱٫ نرم افزاری ۲٫سخت افزاری
 نرم افزاری :
یعنی اینکه هارد از نظر سیستم عامل خود هارد به مشکل خورده است که پس از اصلاح فرمویر هارد ، هارد دوباره شناسایی شده و اطلاعات قابل دسترس میشوند .
سخت افزاری :
قطعات فیزیکالی درونی خود هارد دیسک  مثل برد ، هد ، سیلندر و موتور  هارد به مشکل خورده و قادر به خواندن دیتا نمیباشد.
مشکل دیگر که در بحث تعمیرات کامپیوتر با هاردها داریم خرابی پلتر است. لازم به ذکر است که خرابی سطح پلتر یا پلتر ها بدترین خرابی هاردهای مغناطیسی میباشد که به علت ذخیره دیتا روی سطح پلتر غیر قابل تعویض میباشد و باید سطح پلتر اصلاح شود .  
اگر هارد مشکل نرم افزاری داشته باشد با بسیاری از نرم افزارهای ریکاوری قابل بازیابی است اما در مواردی که مشکل سخت افزاری باشد باید از متخصصان در حوزه تعمیرات کامپیوتر بهره برد.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج , تعمیرات کامپیوتر , خدمات کامپیوتر در کرج , نصب ویندوز درکرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi