تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

ایرادات به وجود آمده برای هارد کامپیوتر  ایرادات به وجود آمده برای هارد کامپیوتر

روش های جلوگیری از به وجود آمدن ایراد برای هارد کامپیوتربا خراب شدن کامپیوتر و بررسی قطعات مختلف توسط تکنسین های تعمیر کامپیوتر کرج بعضی مواقع ایراد از هارد کامپیوتر می باشد که یکی از قطعات اصلی و مهم در کامپیوتر است زیرا فضای ذخیره سازی اطلاعات ما می باشد و با خراب شدن آن علاوه بر اینکه کامپیوتر به مشکل میخورد امکان دارد اطلاعات شخصی و کاری ما نیز در خطر از دست رفتن باشد پس ما باید به همین دلایل از هارد کامپیوتر خود مراقبت بیشتری کنیم و حتی در موقع خرید هارد نیز دقت بیشتری داشته باشیم و از متخصصین خدمات کامپیوتری کرج مشاوره بگیرید.
ابتدا چند مورد از کارهایی که برای نگهداری بهتر از هارد کامپیوتر باید انجام دهید را برایتان توضیح می دهیم
1- روشن نبودن بی دلیل کامپیوتر: خیلی مواقع پیش می‌آید که کاربران بعد از اتمام کار شان با کامپیوتر برای چند ساعت بی دلیل کامپیوتر را روشن می گذارند
تا دوباره شاید کاری با کامپیوتر داشته باشد. این روشن بودن بی دلیل می‌تواند علاوه بر هارد به قطعات دیگر آن در طولانی مدت آسیب وارد کند.
2- خاموش کردن یا ری استارت دکمه کیس: بعضی افراد گزینه shutdown را زیاد جدی نمی‌گیرند یا علاقه ندارند به shutdown کردن کامپیوتر توسط ویندوز و خاموش کردن کامپیوتر را با دکمه جلوی کیس انجام میدهند یا با کوچکترین هنگی که برای سیستم پیش می آید از دکمه جلو بدون معطلی ری استارت می کنند. این کارها به دلیل اینکه به طور ناگهانی هارد کامپیوتر را خاموش میکند باعث آسیب رساندن جدی به هارد میشود.
3- خنک بودن هارد: هارد هم مانند تمام قطعات الکترونیکی در دمای بالا کارایی کمتری دارد و عمر آن کوتاه تر می شود پس بهتر است که یک فن را داخل کیس نزدیک به هارد داشته باشید تا وظیفه خنک کردن هارد را به عهده بگیرد.
4- دیفرگمنت کردن: با استفاده روزمره از کامپیوتر و جابجایی اطلاعات از روی هارد مانند ریختن فایل روی هارد یا پاک کردن فایل ها فضاهای خالی روی سکتورهای هارد ایجاد میشود که با دیفرگمنت کردن هارد می‌توانید این فضاهای خالی را از بین ببرید و از بد سکتور گرفتن هارد جلوگیری کنید.
در تمامی ویندوزهای مایکروسافت گزینه دیفراگمنت با تنظیمات مختلف وجود دارد.
این چند مورد از مهمترین مواردی بود که در سالم ماندن هارد کامپیوترتان تاثیر زیادی دارد و همچنین برای تعویض ویندوز از متخصصین مجرب در زمینه نصب ویندوز در محل کرج کمک بگیرید زیرا تعویض ویندوز هنگام فرمت کردن اطلاعات درایو های هارد می‌تواند با اشتباهی صدمه بزند.
برای خرید هارد هم دقت کنید که مناسب با نوع استفاده خود خرید کنید و همیشه سعی کنید حجم کمی بیشتر از نیاز امروز خود در نظر بگیرید و نوع هارد هم اهمیت زیادی دارد به طور مثال سری بنفش و مشکی برند وسترن دیجیتال از دیگر سری های آن عمر بیشتری دارد و همینطور گران تر هم هست. برای خرید هارد دست دوم و کارکرده حتما به نداشتن بدکتور و صدا ندادن های غیرعادی توجه کنیم و فراموش نکنیم کامپیوتر دست دوم در کرج رایان با بهترین کیفیت به فروش میرسد


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

نصب ویندوز, نصب ویندوزدر کرج, تعمیر کامپیوتر, تعمیر کامپیوتر در کرج, تعمیرات کامپیوتر در کرج, خدمات

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com