تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

مشکلات و ایراداتی که برای DVD Writer پیش می آید  مشکلات و ایراداتی که برای DVD Writer پیش می آید

با رسیدگی کردن به DVD writer طول عمر آن را افزایش دهید. تعمیرات کامپیوتر کرج رایان در کنار شما هستاگر شما هم بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود DVD Writer دارید حتماً تا به حال با مشکلات آن روبرو شده اید. یک بار دی وی دی میخونه سی دی نمیخونه یا درش باز نمیشه یا باز میشه ولی به سرعت بسته میشه به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم دلایل بروز این ایرادات و تا حد امکان روش‌هایی برای رفع مشکل را بیان کنیم. ما در این مقاله از تیم تعمیرات کامپیوتر کرج رایان کمک گرفته ایم.
مشکل نخواندن سی دی یا دی وی دی توسط DVD Writer
دو دلیل عمده و شایع که برای این مشکل وجود دارد اولی کثیفی لنز دی وی دی رایتر است و دومی موتور چرخنده دی وی دی یا سی دی.
در عکس پایین لنز DVD Writer را مشاهده می کنید که اگر کثیف بشود که مطمئناً به مرور زمان این اتفاق می‌افتد باید آن را تمیز کنیم البته به دلیل حساسیت بالایی که لنز دارد این کار باید بسیار با دقت انجام شود با یک گوش پاک کن تمیز به آرامی روی لنز بکشید تا اگر گرد و غباری روی آن هست پاک شود.

برای ایراد دوم که عنوان شد ابتدا توضیحی را نسبت به وظیفه موتور چرخنده بیان می‌کنیم تا با مکانیزم آن آشنا شوید. این موتور باید سی دی یا دی وی دی را با یک سرعت مشخصی به چرخش در آورد تا لنز بتواند تمام اطلاعات روی آن را بخواند حال اگر این موتور خراب باشد و نتواند سرعت مورد نظر را برای چرخش تامین کند نمی تواند دی وی دی را بخواند به مرور زمان گرد و غبار باعث کند شدن موتور میشود که اگر به موقع رسیدگی کنید می توانید موتور را دوباره به کار بیاندازید. برای تمیز کردن موتور استفاده از اسپری های الکل یا اسپری های خشک گزینه مناسبی هستند البته اگر زیاد اهل کارهای فنی نیستید پیشنهاد می شود که با متخصصین تعمیر کامپیوتر کرج تماس بگیرید و درخواست مشاوره دهید ولی اگر اهل فن هستید در عکس پایین با دایره قرمز بزرگ موتور چرخنده را برایتان مشخص کردیم که  باید تمیز شود و این کار از طریق سوراخ ریزی که با دایره قرمز کوچک مشخص شده امکان پذیر است اسپری را به سوراخ بچسبانید و به آرامی کمی اسپری کنید. عمل اسپری کردن را چند بار با فاصله انجام دهید تا میله گردان موتور به خوبی تمیز شود.
با تمیز کردن موتور خیلی ایرادات مانند وقتی که سی دی اجرا می شود ولی دی وی دی نه یا رایت نکردن دی وی دی رایتر که اگر نرم افزاری نباشد حل می شود. اگرمشکل نرم افزاری با رایت کردن دی وی دی داشتید می توانید با تعویض ویندوز مشکل تان را حل کنید.

 مشکل باز نشدن درب دی وی دی رایتر
دو تا دلیل می‌تواند باعث این مشکل شود که ما ابتدا دلیل دوم که بیشتر پیش می‌آید را توضیح می دهیم.

شل شدن تسمه موتور درب
تسمه چون از جنس پلاستیک می باشد بعد از مدتی خاصیت خودش را از دست می دهد و نمی تواند به خوبی بین موتور درب و چرخ دنده ها ارتباط برقرار کند اگر تسمه را تعویض کنید به احتمال زیاد مشکلتان حل می شود ولی اگر نشد خود موتور ایراد پیدا کرده است که آن را هم ابتدا با اسپری تمیز کنید اگر نشد باید تعویض گردد. یک مشکل دیگه ای که برای درب دی وی دی رایتر پیش می‌آید قفل کردن آن است که با یک سوزن می توانید در را موقتی باز کنید.
مشکل دیگری که کاربران زیاد به آن برخورد می کنند و از ما درخواست کردند که راجع به آن توضیح دهیم نشناختن دی وی دی رایتر اکسترنال در کامپیوتر یا لپ تاپ هست.
باید خدمت این عزیزان بگیم که چند مورد را اگر رعایت کنند مشکل شان به سادگی رفع می‌شود در ابتدا که از سلامت کابل usb خود اطمینان حاصل کنند سپس دقت داشته باشید که اگر دستگاه شما دو سیم usb دارد حتماً هر دوی آنها را متصل کنید


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز کرج، تعمیر DVD Writer، خدمات کامپیوتر در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi