تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

پردازنده intel بهتر است یا amd?  پردازنده intel بهتر است یا amd?

شاید این سوال درستی نباشد که کدام بهتر است, باید بگوییم intel یا amd کدام بیشتر مناسب کار ما هستند؟این سوالی است که برای جمع کردن یک رایانه شخصی( کامپیوتر )پیش می آید.
جمع کردن کامپیوتر کار بسیار سخت و پیچیده ای است زیرا ما باید راجع به قطعات زیادی به نتیجه برسیم که آنها با هم هماهنگ باشند. در بین تعداد زیاد قطعات یکی از مهم ترین آن ها پردازنده یا همان سی پی یو است که مغز متفکر کامپیوتر شما می باشد حال ما به جز دو گزینه اینتل و amd هیچ حق انتخاب دیگری نداریم ولی آیا به راحتی می توان به این همین دو گزینه هم تصمیم گیری کرد؟ قطعاً باید بررسی های متعددی را با کمک متخصصین تعمیر کامپیوتر کرج انجام دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم. همانطور که حتما می دانید رقابت بین این دو قول دیگر تبدیل به یک جنگ شده است. intel از سال ۱۹۷۴ با تولید پردازنده های اولیه خود به نام ۸۰۸۰ تحول عجیبی در صنعت کامپیوتر به وجود آورد و در تمام طول این سال ها amd سنگینی سایه اینتل را بالای سر خود حس می‌کند. همیشه اینتل سهم بیشتری از بازار جهانی را به خود اختصاص داده تا جایی که amd را مجبور کرد تا به سمت کنسولهای بازی پیش برود و در حال حاضر amd با سی پی یو های سفارشی خود توانسته در قلب ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ قرار بگیرد و همچنین amd با خرید امتیاز کمپانی Ati که ساخت پردازنده های گرافیکی را انجام می دهد در این زمینه از اینتل پیشی گرفت ولی خب باید با رقیبی سرسخت به نام nvidia هم رقابت کنند. طرفداران intel و amd هر کدام یک سری دلیل برای برتری برند مورد علاقه خود مطرح می کنند. طرفداران amd از قیمت های به صرفه تر و ارزان تر آن می گویند و این موضوع با کمتر محبوب بودن این پردازنده از طرفداران intel پاسخ داده می شود ولی به گفته کارشناسان حوزه تعمیرات کامپیوتر کرج هم amd در زمینه تعداد هسته های پردازنده بهتر عمل کرده ولی اینتل با کمتر کردن تعداد هسته ها تا حدودی توانسته حرارت تولیدی سی پی را کنترل کند. درست است که amd بعد از خریداری Ati به تکنولوژی تولید پردازنده هایی با توان پردازش گرافیکی یکپارچه دست پیدا کرد ولی با توجه به نظرسنجی هایی که در وب سایت های معتبر جهانی صورت گرفته در این مسیر عملکرد بهتری نسبت به رقیب خود یعنی اینتل داشته است اما این را در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید با کامپیوتر خود کارهای گرافیکی یا بازی های سنگین انجام دهید باید یک کارت گرافیک مجزا بخرید که در این حالت باز هم پردازنده های intel هستند که با قرار گرفتن کنار یک کارت گرافیک مجزا قدرت گرافیکی بالاتری را نسبت به amd دارند.
برای خرید کامپیوتر دست دوم در کرج هم اگر سراغ کامپیوتر هایی بروید که پردازنده اینتل را پشتیبانی می کند خیلی بهتر است زیرا برای ارتقا و جایگزینی گزینه های بسیاری را پیش روی خود دارید برعکس amd. به نظر شما در تعویض ویندوز هم این دو پردازنده می توانند تفاوتهای داشته باشند؟
شاید بهتر باشد این سوال را در مقاله های بعدی از متخصصین نصب ویندوز در کرج بپرسیم.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز کرج، تعمیر DVD Writer، خدمات کامپیوتر در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com