تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

چگونه منبع تغذیه (پاور) مناسب برای کامپیوتر انتخاب کنیم؟  چگونه منبع تغذیه (پاور) مناسب برای کامپیوتر انتخاب کنیم؟

منبع تغذیه کامپیوتر جزو مهم ترین قطعات در کیس می باشد و در تعمیرات کامپیوتر بسیار هائز اهمیت است
سوالی که همیشه در بین کاربران کامپیوتر چه حرفه‌ای چه کاربران معمولی کامپیوتر وجود دارد این است که چه توانی برای پاور کامپیوتر مناسب است؟ و یا چه منبع تغذیه را برای کامپیوتر باید در نظر بگیرند؟
حال در این مقاله متخصصین تعمیرات کامپیوتر در کرج به کمک شما می آیند تا بتوانید بهترین منبع تغذیه را برای کامپیوتر خود از لحاظ توان مصرفی و چه از لحاظ برند سازنده و کیفیت انتخاب کنید.
تولید کنندگان و سازندگان قطعات سخت افزاری اصلی مانند سی پی یو و کارت گرافیک توان حرارتی را معیار مصرف قطعات خود می‌دانند ولی در عمل نمی توان به این صورت در نظر گرفت زیرا به طور مثال اگر سیستم اورکلاک انجام دهد فرکانس سی پی یو، رم و کارت گرافیک بالاتر رفته و به تبع توان مصرفی از پاور کشیده می‌شود بیشتر می‌شود و این توان با توان اعلام شده از سوی شرکت سازنده تفاوت پیدا می کند.
وقتی توان حرارتی یک سیستم بالا می رود دما هم بالا می رود و سیستم خنک کننده را بیشتر به حرکت در می آورد. افزایش دور فن ها باعث مصرف و توان بیشتر می‌شود و اگر فقط به توان معرفی شده از سوی شرکت سازنده اکتفا کنیم عملاً یک بازنده در انتخاب پاور مناسب برای کامپیوتر خود بوده ایم.
اگر می خواهید بدانید توان مصرفی کامپیوتر خود چقدر است یک روش سنتی وجود دارد که نیاز به یک دستگاه وات متر دارید و سپس دستگاه را دور کابل برق اصلی پاور قرار می دهید و سیستم را با یک پاور با قدرت بالا در شرایط استفاده مختلف مانند گیم و اورکلاک امتحان می کنید در این شرایط با درنظر گرفتن حداکثر توانی که ثبت کردید می توانید منبع تغذیه مناسب خود را انتخاب کنید. شاید خیلی از کاربران دستگاه پاور با توان بالا نداشته باشند یا حتی وات متر. در این صورت می‌توانید این امر را به تکنسین های تعمیرات کامپیوتر کرج رایان بسپارید تا توان مصرفی دقیق کامپیوتر شما را برایتان محاسبه کنند. روش ساده تری که برای محاسبه توان سیستم میتوانید انجام دهید استفاده از سیستم‌های آنلاین می باشد. مناسب ترین برنامه ای که در حال حاضر برای این منظور می توانیم به شما کاربران سایت کرج رایان معرفی کنیم برنامه محاسبه گر پاور شرکت قدرتمند گرین می باشد. به وسیله این برنامه که لینک آن را هم برایتان قرار دادیم شما می توانید با کمی دقت و حوصله مشخصات سخت افزاری سیستم خود را وارد کرده و پاور مناسب با توان سیستم را انتخاب نمایید. معرفی پاور مناسب فقط به دقت وارد کردن اطلاعات شما بستگی دارد. شرکت گرین از سال ۱۳۷۷ اقدام به تولید و عرضه کیس و پاور کامپیوتر با بالاترین استاندارد جهانی کرده است که واقعا می توان گفت که در این کار موفق بوده است.
بهترین پاورها و کیس های موجود در بازار از برند گرین می باشند. برای انتخاب پاور مناسب بهتر است ۴۰ الی ۶۰ وات بیشتر از وات مورد نیاز را در نظر بگیرید ولی انتخاب پاور با توان بسیار بالاتر از نیاز هم می تواند هزینه اضافی باشد و همچنین در مصرف انرژی اتلاف صورت گیرد.
اگر قصد خرید کامپیوتر دست دوم در کرج را دارید حتماً از متخصصین کامپیوتر کرج رایان مشاوره بگیرید زیرا پاور در کامپیوترهای کارکرده جزو قطعات مهم می باشد و اگر به دلیل کارکرد زیاد و سرویس نشدن ولتاژ مناسبی را به قطعات سخت افزاری نرساند باعث خراب شدن دیگر قطعات از جمله مادربرد می‌شود. حتی در بعضی موارد مشاهده شده است که به دلیل دقیق کار نکردن پاور بعضی سیستم ها در نصب ویندوز هم دچار مشکل شدند.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز کرج، کامپیوتر دست دوم در کرج، خدمات کامپیوتر در کرج، پاور مناسب کا

راه های ارتباط با ما

کرج - عظیمیه - بلوار 45 متری کاج - نرسیده به آزادگان - جنب بانک سپه - مجتمع دریای نور - واحد 604


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com