تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

شبکه های اترنت در تعمیرات کامپیوتر  شبکه های اترنت در تعمیرات کامپیوتراینترنت و ATM برای شبکه بندی گسترده ایجاد شده اند ولی خیلی از شرکت ها ،دانشگاه ها و دیگر سازمان ها دارای کامپیوتر های زیادی می باشند که باید به هم متصل باشند. لازمه ی این کار توسعه ی LAN می باشد. در این قسمت در مورد LAN معروف یعنی اترنت صحبت خواهیم کرد. در دهه ی 1970 در شهر هاوایی داستانش آغاز شد که در آنجا هیچ سیستم تلفنی کار نمی کرد به این صورت زندگی کردن برای توریست هایی که بدون مزاحمت میخواستن به مسافرت خود بپردازند لذت بخش بود اما برای پژوهش گرها مثل نورمن ابرامسون و همکارانش در دانشگاه هاوایی که میخواستند کاربران را در جزیره های راه دور به کامپیوتر مرکزی در هانولولو متصل کنند زیاد خوشایند نبود ، کابل کشی در زیر اقیانوس آرام راه حل خوبی نبود پس دنبال راه حل دیگری گشتند یکی از این راه حل ها استفاده از رادیو های برد کوتاه بود هر پایانه کاربر به رادیو کوچکی مجهز بود که دارای دو فرکانس بود. 1- رو به بالا ( از کاربر به کامپیوتر مرکزی )2 - رو به پایین( از کامپیوتر مرکزی به کاربر)

وقتی کاربر میخواست ارتباطی با کامپیوتر داشته باشد یک بسته را ارسال میکرد که داده ها در کانال رو به بالا واقع شده بودند . اگر در آن موقع کس دیگری عمل انتقال را انجام نمیداد بسته به کانال رو به پایین میرسید و در حالت اعلام وصول قرار میگرفت. اگر اتصالی برای کانال رو به بالا وجود داشت پایانه عدم اعلام وصول را فهمیده و دوباره تلاش میکرد کارش را انجام دهد چون در کانال پایین فقط یک فرستنده بود هیچ برخوردی به وجود نمیامد، این سیستم که اسم آن الوهانت بود در ترافیک کم کارش را خوب انجام میداد اما اگر ترافیک رو به بالا زیاد بود گیر میکرد . تقریباً در همان موقع دانشجویی به نام باب متاکالف درجه ی کارشناسی خود را در MIT گرفته و به هاروارد رفته تا PHD را بگیرد در دروان دانشجویی به کار آبرامسون علاقه زیادی پیدا کرد به صورتی که پس از فارغ التحصیلی از هاروارد تصمیم خود را گرفت تا در هاوایی مانده و با آبرامسون همکاری کند. بعد از آن به زیراکس پارک رفته و کارش را در آنجا آغاز کرد او در آنجا متوجه شد که پژوهش گران چیزی را درست کردند که بعد ها کامپیوتر شخصی به آن می گفتند ولی کامپیوتر ها جدا از هم بودند او با علمی که در کنار آبرامسون بدست آورده بود به کمک همکارش دیوید باگز اولین شبکه محلی را پیاده سازی کرده و طراحی آن را انجام داد . آنها اسم این سیستم اترنت گذاشتند که اسم اتر را در ذهن تداعی می کرد که امواج الکترو مغناطیسی از آن عبور می کند ( زمانی که در قرن نوزدهم یکی از فیزیکدانان به نام ماکسول کشف کرد که امواج الکترومغناطیسی را می شود با معادله ی موج وصف کرد دانشمندان فکر کردند که فضا باید از رسانه ی اترنتی پر باشد که امواج الکترومغناطیسی از آن بگذرد بعد ها فهمیدن که امواج الکترومغناطیسی در فضا پخش شده است) . حال این سیستم اترنت را به کمک یک مثال برای شما توضیح می دهیم:

یک تکنسین تعمیرات کامپیوتر در کرج می خواهد به یک کامپیوتر شخصی فردی که درخواست تعمیرات کامپیوتر خود را داده وصل شود و اطلاعاتی را انتقال دهد که با کمک این سیستم می تواند این انتقال صورت گیرد و همچنین اگر نیاز باشد اقدام به نصب ویندوز در کرج برای شخصی که درخواست خدمات کامپیوتر در محل کرج را  داده است انجام دهد.

در اترنت فضا به عنوان رسانه نمی باشد ولی یک کابل هم محور ضخیم به طول حداکثر دو و نیم کیلومتر به عنوان رسانه می باشد. ( که در هر 500 متر یک تقویت کننده گذاشته اند ) . 255 ماشین می توانستند از راه فرستنده و گیرنده به کابل متصل شوند، کابلی که چندین ماشین به طور موازی به آن متصل شده اند به آن کابل چند انشعابی می گویند. این سیستم با سرعت 2/94 Nbps کار میکند، اترنت نسبت به الوهانت بهبود یافته است به صورتی که قبل از انتقال یک کامپیوتر کابل را مورد بررسی قرار می داد تا مشاهده کند آیا کسی آماده انتقال می باشد یا خیر، اگر بود کامپیوتر منتظر می ماند تا این انتقال به اتمام برسد به این ترتیب انتقال ها تداخلی با یکدیگر پیدا نمی کردند و کارایی آن ها افزایش پیدا می کرد. الوهانت به این شکل کار نمی کند چون پایانه ای که در یک جزیره قرار دارد نمی تواند از عمل انتقال در پایانه ی موجود در جزیره ی دیگر اطلاعات بدست آورد. در کابل منفرد این مشکلات نیست


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج ، خدمات کامپیوتر در کرج ، تعمیرات کامپیوتر کرج ، نصب ویندوز در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi