تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

سیاه شدن صفحه لپ تاپ  سیاه شدن صفحه لپ تاپ

سیاه شدن صفحه لپ تاپ جز مشکلاتی است که معمولاً کاربران لپ تاپ با آن روبرو می شوندسیاه شدن صفحه لپ تاپ جز مشکلاتی است که معمولاً کاربران لپ تاپ با آن روبرو می شوند که هر کاربری با یک اسم این مشکل را بیان می‌کند، گاهی می گویند صفحه لپ تاپ تاریک شده است و بعضی ها به عنوان صفحه لپ تاپ خاموش می شود.

بروز این مشکل در دو حالت است که بیشتر پیش می آید مانند اینکه بعد از روشن شدن لپ تاپ صفحه سیاه می شود یا در زمان کار کردن سیستم خود به خود صفحه سیاه میشود.
در حالتی که بلافاصله بعد از روشن شدن صفحه سیاه می شود باید دقت کنید که صدای فن لپ تاپ شنیده می شود یا نه و اینکه دستگاه روشن هست و تصاویر در نمایشگر نیست یا کلاً دستگاه خاموش شده است. به وجود آمدن چنین مشکلاتی ایرادات زیادی می‌تواند داشته باشد از جمله ایراد در سخت افزار های مختلف یا حتی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ. در این مقاله برای بیشتر روشن شدن این ایراد مهم با متخصصین تعمیرات لپ تاپ کرج رایان همراه می شویم تا بررسی شود دلایل بروز این مشکل و روش‌هایی که برای رفع این مشکل می توان به کار گرفت.
همیشه در بیشتر مشکلات کامپیوتر و لپ تاپ نقش ویروس بسیار تاثیرگذار است. یکی از دلایل برای سیاه شدن صفحه لپ تاپ، ویندوز می تواند باشد زیرا بعضی از ویروس ها باعث خرابی هارد یا ویندوز می شوند و زمان بالا آمدن ویندوز صفحه سیاه میشود.
وجود یک آنتی ویروس خوب می تواند جلوگیری کند از بروز همچین مشکلی. از دیگر مشکلاتی که باعث سیاه شدن صفحه نمایشگر می‌شود می‌تواند خرابی ویندوز باشد 
زیرا اگر ویندوز به هر دلیل خراب شود گاهی اوقات ممکن است بدون هیچ گونه ارور و اخطاری بالا نیاید و صفحه لپ تاپ سیاه شود در این صورت بهتر است با یک متخصص نصب ویندوز در کرج مشورت کنید. جدا از مشکلات نرم افزاری که می تواند باعث بروز این ایراد شود نقش سخت افزار هم بسیار پررنگ است که در اینجا تعدادی از مهمترین مشکلات سخت افزاری را برای شما کاربران بیان می کنیم. اگر لپ تاپ شما چند سال از عمرش می گذرد و به سیستم خنک کاری آن توجه زیادی نکرده اید احتمال زیاد گرافیک آن دچار مشکل شده است. گرافیک لپ تاپ در اثر کار زیاد گرم می شود و این گرما می‌تواند پایه‌های چیپ یا حتی خود آن را نیز معیوب کند و این خرابی باعث می شود که تصویری در صفحه نمایش لپ تاپ خود را مشاهده نکنید. معمولاً گرافیک توسط متخصصین تعمیر کامپیوتر کرج رایان تعمیر میشود و با کیفیتی مشابه روز اول به کار خود ادامه می‌دهد. اگر با تکان دادن مانیتور لپ تاپ متوجه قطعی در مانیتور یا سیاه شدن صفحه لپ تاپ خود می شوید این احتمال وجود دارد که فلت لپ‌تاپ شما خراب یا که پاره شده باشد.
وظیفه کابل فلت انتقال تصویر بین مادربرد و ال سی دی می باشد و معمولاً شرکت های سازنده این کابل را در لولا ها قرار می‌دهند و این امر باعث می‌شود با باز و بسته شدن زیاد لپ تاپ کابل فلت دچار مشکل شود. اگر شما نقطه های سیاه در صفحه مانیتور مشاهده می کنید دچار سوختگی پیکسل شده اید ولی در بعضی حالت ها هم وقتی تمام پیکسل های پنل به صورت کامل بسوزند صفحه کاملا سیاه میشود که با تعویض ال سی دی مشکل شما به طور کامل حل می شود اما دقت داشته باشید که تعویض ال سی دی جزو حساس ترین کار ها در تعمیرات لپ تاپ می باشد و باید توسط مرکز تعمیرات لپ تاپ انجام شود.
اگر مشکل لپ تاپ شما جزئی باشد و هیچ کدام از ایرادات بالا برای آن پیش نیامده باشد باید ابتدا باتری لپ تاپ را جدا کنید و کابل شارژر را به لپ تاپ متصل کنید و سیستم را یک بار ریستارت کنید به احتمال زیاد مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ شما حل می شود ولی اگر باز هم مشکل پابرجا بود بهتر است یا لپ تاپ خود را به یک مرکز معتبر و تعمیرات لپ تاپ در کرج برده تا توسط متخصصین بررسی شود و قطعات مرتبط با این مشکل مانند گرافیک، صفحه نمایش، کابل فلت و غیره تست شود.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات لپ تاپ در کرج، تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com