کامپیوتر های آماده یا کامپیوتر اسمبل شده

در این مقاله می‌خواهیم تفاوتهای سیستم‌های کامل و آماده را با سیستم هایی که داخل ایران اسمبل می‌شوند را بررسی کنیم و تفاوت کیفیت و قیمت آنها را بسنجیم. از آنجایی که کمپانی های بزرگ تولید قطعات، محصولات خود را در چند سطح کیفی تولید می کنند متاسفانه بزرگترین عیب سیستم هایی که در ایران اسمبل می‌شوند کیفیت پایین قطعات است. معمولاً تمام‌ محصولات در سه سطح a.b.c تولید می شوند.
محصولات رده اول بیشتر به سفارش کارخانه خریدار که آرم آن هم روی محصول درج می‌شود تولید شده است. محصولات رده دوم یا همان b هم روانه کشورهای توسعه یافته می شوند و در آن کشورها به فروش می رسد.
محصولات رده سوم که از کیفیت پایین تری برخوردار هستند جهت فروش در بازارهای کشورهای سطح پایین‌تر تولید می‌شوند و در ایران هم به دلیل عدم نظارت اصولی بر ورود محصولات الکترونیکی و سودجویی وارد کنندگان قطعات کامپیوتری این قطعات وارد بازار می‌شود و گاها مورد انتقاد صنف تعمیرات کامپیوتر در کرج نیز قرار گرفته است.
یکی دیگر از مواردی که باعث پایین آمدن کیفیت سیستم هایی که در ایران مونتاژ می شود شده است عدم آشنایی کافی فروشندگان قطعات کامپیوتر است
و استفاده نکردن از تکنسین های با دانش تعمیر کامپیوتر برای این کار که باعث اسمبل غیراصولی یک سیستم می‌شود.
در کمپانی های بزرگ مهمترین اصل بهره بردن از تکنسین های ماهر و دستگاههای پیشرفته برای هماهنگی هرچه بیشتر قطعات یک سیستم با هم می باشد.
مورد دیگری که در کامپیوتر هایی که در ایران اسمبل می شوند دیده می شود سیستم عامل می باشد. تمامی سیستم عاملها یا همان ویندوز ها در ایران کپی می باشد و معمولاً هم خود افراد بدون داشتن دانش و تخصص کافی اقدام به نصب یا تعویض ویندوز می کنند
که در کوتاه مدت باعث کند شدن و ارور های گاه و بی گاه می شود در صورتی که این کار را باید به متخصصین نصب ویندوز در کرج بسپارند زیرا تفاوتهایی در ویندوز های اورجینال و غیر اورجینال که در ایران استفاده می شود وجود دارد و ما اگر بخواهیم ویندوزهای غیر اورجینال را هم به صورت ناقص و مشکل دار در اختیار داشته باشیم با آن در استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ خود به مشکل می‌خوریم. یکی از قابلیت های خوب و مفید ویندوز اورجینال رفع ایراد توسط خود مایکروسافت می باشد به این صورت که اگر شما به مشکل برخورد کردید با اتصال به اینترنت و دسترسی به سایت مایکروسافت رفع مشکل به صورت خودکار انجام می شود و همچنین ویندوز به صورت خودکار قابلیت آپدیت را دارا می باشد که متخصصین تعمیرات لپ تاپ در کرج این موضوع را برای لپ تاپ ها خیلی مفید می دانند. حال باید دید اختلاف قیمتی که بین کامپیوترهای آماده برندهای مختلف با سیستمهای اسمبل شده داخل ایران است توجیه خرید با کدام دستگاه است.

 

اشتراک گذاری این پست
فیس‌بوک
توییتر
لینکدین
واتساپ