تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

نحوه اتصال پورت usb جلوی کیس  نحوه اتصال پورت usb جلوی کیس

نوع اتصال و تفاوت های بین usb جلوی کیس و پشت کیس کامپیوترزمانی که شما اقدام به خرید کامپیوتر می‌کنید تمام قطعات کیس به صورت جداگانه توسط فروشنده تهیه و تکنسین های تعمیرات کامپیوتر کرج وظیفه اسمبل کردن آن را دارند. در مراحل اسمبل کردن، کابل های پورت usb جلوی کیس به مادربرد و کانکتور مخصوص خودش وصل می شود تا شما بتوانید از usb جلوی کیس استفاده کنید ولی اگر به هر دلیل این کابل ها به صورت صحیح نصب نشده باشد پورت usb جلوی کیس شما بلا استفاده مانده و هر دفعه اگر بخواهید از usb استفاده کنید باید کیس را جلو بکشید و فلش مموری یا وسیله usb خود را به درگاه های پشت کیس وصل نمایید.
حال ما در این مقاله به کمک متخصصین تعمیر کامپیوتر کرج نحوه اتصال کابل پورت usb جلوی کیس به کانکتور مخصوص به خودش را توضیح می دهیم.
به صورت کلی و استاندارد، usb چهار پایه  دارد که دو پایه برای انتقال اطلاعات استفاده می‌شود که معمولاً رنگ سفید یا همان منفی دیتا و سبز یا همان مثبت دیتا و سیم مشکی پایه منفی و قرمز پایه تغذیه مثبت می باشد.
این رنگ بندی به صورت استاندارد می باشد که البته احتمال تغییر رنگ در بعضی کیس ها هم می باشد. شما اگر درب کیس را باز کنید پایین کیس از سمت جلو چند کابل نازک وجود دارد که به جایی وصل نیست ما در اینجا دو مدل عکس از آن قرار داده ایم که مشاهده می کنید.


در مادربردهای جدید معمولاً طبق استاندارد یک مدل کانکتور usb روی مادربرد تعبیه شده که در این شکل مشاهده می کنید.

همانطور که در عکس مشاهده میکنید یک پایه که به صورت تنها می باشد به کابل وصل نمی شود ولی بقیه پورت ها طبق عکس اول باید  به این صورت متصل شوند.
هر سیم روی سوکتش اسم دارد و به همین ترتیب باید چهار سیم را به پایه های مادربرد وصل کنید ولی اگر کابل شما به صورت یک تکه باشد دیگر نیازی به پیدا کردن سوکت خاص نیست و فقط به یک صورت در کانکتور قرار میگیرد.


حال برای بعضی افراد سوال پیش می‌آید که آیا usb روی مادربرد با usb جلوی کیس تفاوتی هم دارند یا فقط بحث راحتی کار می باشد؟ باید گفت که تفاوت‌هایی وجود دارد بین این دو پورت زیرا پورتهای پشت کیس به دلیل این که روی مادربرد قرار دارند و به صورت مستقیم تغذیه می‌شوند قدرت بیشتری دارند و شاهد نوسان و افت ولتاژ نیستیم و برای وصل کردن هارد اکسترنال بسیار مناسب تر میباشد. حتی به گفته کارشناسان نصب ویندوز کرج رایان اگر از روی فلش مموری اقدام به نصب ویندوز می کنید حتما آن را به usb پشت کیس متصل کنید تا هنگام کار با مشکل مواجه نشوید.
البته کار متخصصین تعمیرات لپ تاپ کرج رایان در این زمینه بسیار راحت است زیرا تمام usb های لپ تاپ به صورت مستقیم بر روی مادربرد متصل می باشند.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات لپ تاپ در کرج، تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi