تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

سیستم خنک کننده در لپ تاپ  سیستم خنک کننده در لپ تاپ

بررسی سیستم خنک کننده لپ تاپ توسط متخصصین تعمیرات لپ تاپ کرج رایانیکی از چالش‌هایی که برای تمامی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان لپ‌تاپ وجود دارد دفع حرارت لپ تاپ ها می باشد. تولید کنندگان کامپیوتر و لپ تاپ همیشه در حال بهبود سیستم خنک کننده لپ تاپ و کامپیوتر هستند ولی نمی توان از کثیفی سیستم خنک کننده و گرد و غبار روی آن و همچنین دمای محیط کارکرد لپ تاپ و کامپیوتر را نادیده گرفت.
درست کار نکردن سیستم خنک کننده لپ تاپ باعث وجود مشکلاتی در کارکرد لپ‌تاپ می شود که در این مقاله با کمک متخصصین تعمیرات لپ تاپ در کرج رایان بررسی می کنیم.
لپ تاپ های از سیستم خنک کننده هوشمند بهره می‌برند به این صورت که بعد از روشن کردن لپ تاپ و قبل از اینکه دمای سی پی یو بالا برود فن دستگاه خاموش است و بعد از افزایش دمای کار cpu فن روشن شده و در دور آرام کار میکند.
اگر از نرم افزارهای گرافیکی و محاسباتی سنگین استفاده کنید با بالاتر رفتن دمای سی پی یو فن هم در دور تند تر کار می کند و با خنک شدن سی پی یو و مدار، دور فن هم به مراتب پایین می‌آید.
البته به گفته تکنسین های تعمیرات کامپیوتر کرج رایان این سیستم هوشمند در کامپیوترهای رومیزی به این صورت نیست و فن سی پی یو بیشتر زمان خود را با دور معمول کار می کند و از دور آرام خبری نیست. دور آرام در لپ‌تاپ‌ها بیشتر به دلیل کم صدا تر شدن لپ تاپ ها میباشد.
اگر دمای سی پی یو بیش از 90 یا 100 درجه شود که این درجه بستگی به مدل لپتاپ دارد دستگاه بدون هیچ گونه پیغام یا اخطار خاموش می شود. در این مواقع بدون اینکه لپ تاپ را دوباره روشن کنید باید آن را به مرکز تعمیرات لپ تاپ در کرج برده و از ایراد آن باخبر شوید زیرا می تواند باعث بروز مشکلات بیشتر و پر خطری برای شما شود.
چند دلیل برای به وجود آمدن مشکل در سیستم خنک کننده لپ تاپ وجود دارد که به بررسی آن می پردازیم
1- سیستم عامل و ایرادت نرم‌افزاری : مراکز معتبر تعمیرات لپ تاپ همیشه ابتدا موارد نرم‌افزاری را بررسی می‌کنند زیرا یک ویروس یا یک بد افزار میتواند باعث مشغول شدن بیش از حد پردازنده لپ تاپ شما شود و پردازنده حرارت بیشتر از حدی را از خود تولید کند که سیستم خنک کننده قادر به تهویه مناسب نباشد. پس بهتر است ابتدا از متخصصین نصب ویندوز کرج رایان بخواهید تا ویندوز لپ تاپ شما تعویض و ویروس کشی انجام شود. البته این بستگی به نظر متخصصین دارد.
2- استفاده نادرست: اگر دقت کرده باشید تمام لپ تاپ ها در زیر خود فضا و روزنه ای برای گردش هوا دارند که به تهویه سیستم خنک کاری کمک بهینه ای می کند حال اگر کاربری دستگاه را روی سطح بگذارد که این محفظه پوشیده شود هوایی وارد دستگاه نمی شود که فن بتواند سیستم را خنک کند. هیچگاه لپ‌تاپ را روی فرش و موکت و همچنین سطح صاف و سفت قرار ندهید و استفاده از کول پد را فراموش نکنید زیرا کمک زیادی به سیستم خنک کاری لپ تاپ شما می کند.
3- دمای هوای محیط: اگر دمای محیط بالا باشد سیستم خنک کننده از پس تهویه هوا بر نمیاد پس محیط کاری خود را خیلی گرم نکنید.
4- گرد و غبار: در بهترین شرایط استفاده هم به دلیل مکنده بودن بیشتر فن های لپ تاپ ها گرد و خاک در سیستم خنک کننده وجود دارد و این باعث بروز مشکل می شود پس حتما به کمک متخصصین مجرب اقدام به سرویس سیستم خنک کننده لپ تاپ بکنید.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات لپ تاپ در کرج، تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com