چند ترفند که باعث افزایش در سرعت لپ تاپ و کامپیوتر میشود

ترفندهای افزایش سرعت لپ تاپ و کامپیوتر
برای افزایش سرعت لپ تاپ چند تا ترفند های سریع تر کردن لپ تاپ را با کمک متخصصین تعمیرات لپ تاپ در کرج رایان در اختیارشما می‌گذاریم. یکی از عمده مشکلاتی که کاربران لپ تاپ از آن رنج می‌برند کاهش سرعت آن است که لپ‌تاپ شما ممکن است کند کار کند و به خوبی  گذشته عمل نکند این امری طبیعی است که با گذشت زمان و استفاده‌هایی که از لپ ‌تاپ کرده‌اید و برنامه‌هایی که روی آن نصب کرده اید باعث شده لپ تاپ شما کند شده  باشد که سرعت پردازش و عملکرد و ویندوز با توجه به اینکه به کارها سرعت می‌بخشد باعث افزایش عمر لپ تاپ می باشد و از طریق استفاده زیاد لپ تاپ شما  از برنامه‌های اضافه را جمع‌آوری می‌کند .
در این فرآیند قسمتهای مختلف لپ تاپ که کهنه می‌شوند و لازم به بروزرسانی نرم‌افزارها دارد شاید شما کاربران به فکر یک لپ‌تاپ جدید باشید که بهتر است قبل تعویض لپ تاپ با چند ترفند سرعت لپ تاپ خود را افزایش دهید .
نصب یک  : SSD
اکثر لپ تاپ های جدید دارای SSDهستند اما لپ تاپ های قدیمی و بعضی از لپ تاپ های جدید از SSDبرخوردار نیستند و بهترین و بهینه ترین روش برای ارتقاء سرعت لپ تاپ تعویض هارد دیسک های قدیمی HHDبه SSDاست که یک SSD ,256 گیگابایتی افزایش سرعت چشمگیری به لپ تاپ  شما میدهد . به طوری که از اولین روزی که لپ‌تاپ را خریده بودید هم سریع تر شود و حتی در خاموش و روشن کردن لپ تاپ  شاهد تغییرات محسوسی باشید. با نصب SSDزمانی که یک برنامه word یا Excel  در زمان دو ثانیه باز می شود متوجه سرعت لپ تاپ خود می شوید .
حذف برنامه ها برای افزایش سرعت لپ تاپ
روش دیگری برای مقابله با کند شدن لپ تاپ یا کامپیوتر، برنامه های غیر ضروری است که روی هارد لپ تاپ فضای زیادی از حافظه لپ تاپ را اشغال کرده و بهتر است که برنامه های اضافی برای باز کردن فضای اضافی و سریع تر کردن لپ تاپ این پردازش ها را پاک کنید .
فقط باید از پاک شدن برنامه های غیر ضروری اطمینان داشته باشید که با این روش هم به سرعتی کردن لپ تاپ  کمک کرده و فضای بیشتری برای پردازش در CPU لپ‌تاپ آزاد می کنید .
معجزه و ارتقاء رم در افزایش سرعت لپ تاپ
راه حل بعدی جهت بالا بردن سرعت لپ تاپ ارتقا رم لپ تاپ است که معمولاً لپ تاپ های جدید از رم هایی با ظرفیت بالا برخوردار هستند. کم بودن ظرفیت رم یکی از دلیل‌های سرعت پایین لپ تاپ است که خوشبختانه در اکثر لپ تاپ ها قابلیت ارتقاء رم وجود دارد که ارتقاء رم تا ۸ گیگابایت می تواند ایده آل باشد. رم های ۸ و ۱۶ گیگابایتی می‌تواند سرعت عملکرد کامپیوتر را بسیار بالا ببرند توجه داشته باشید که عمر تعویض و ارتقای لپ‌تاپ باید توسط یک متخصص و کارشناس تعمیرات کامپویتر در کرج صورت گیرد پس سعی کنید شخصاً از تعویض رم لپ تاپ خود داری کرده و به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج مراجعه کنید .
تمیز نگه داشتن لپ تاپ
یکی دیگر از روش‌هایی که به افزایش سرعت لپ تاپ کمک می کند تمیز نگه داشتن آن است کاربران اجازه ندهند لپ‌تاپ زیادی گرد و خاک به خود بگیرد گرد و خاک به داخل لپ تاپ باعث گرم شدن قطعات داخلی آن شده است واین عاملی که باعث میشه سی پی یو و کارت گرافیک لپ تاپ شما سخت تر کار کند و احتمال سوختن لپ تاپ را افزایش دهد پس بنابراین لپ تاپ را همیشه در برابر گرد و خاک و رطوبت محافظت نگهدارید .
غیر فعال کردن نتایج وب در جستجوی کورتانا و نقش آن در افزایش سرعت لپ تاپ .
در ویندوز ۱۰ لپ تاپ های در زمان جستجو هم بین فایلهای درون سیستمی  و هم در حوزه و نتایجی را از اینترنت به نمایش می‌گذارد نتایجی که به نمایش می گذارد معمولاً کارایی ندارد و کاربر نیازی به آنها ندارد و بهتر است که این گزینه را در لپ‌تاپ غیر فعال کنید تا زمان جستجو برای پیدا کردن فایلها سریعاً به نتیجه برسید و برای غیر فعال کردن نتایج وب در کورتانا به روش زیر عمل می کنیم .
1 در پنل جستجو cortanaکلیک کرده
2 انتخاب آیکون setting
3 بر روی آیکون شبیه دفترچه کلیک کنید
4 گزینه ی Cortana can give you suggestions را در صفحه پیش رو غیر فعال کنین
5 در نهایت گزینه search online and include web results را نیز غیر فعال کرده و تغییرات را اعمال کنید
بروز رسانی درایور را در ارتقاء سرعت لپ تاپ
به روز رسانی درایورهای لپ تاپ می تواند به بهبود عملکرد و افزایش سرعت لپ تاپ باشد و بعضی از مشکلات احتمالی را حل می‌کند پس سعی کنید درایور های لپ تاپ  خود را توسط شرکت سازنده دانلود و بروزرسانی کنید سپس به سایت شرکت رفته و هر کدام از درایوها که نیاز به بروزرسانی دارد را بروزرسانی کنید . نصب مجدد ویندوز در بعضی مواقع میتواند راه گشای این موضوع باشد که توسط تکنسین های نصب ویندوز کرج رایان به صورت حرفه ای انجام میشود
نمایندگی لپ تاپ کرج رایان
اگر کاربران قصد دارند بدون اینکه هزینه های اضافی و خرید لپ تاپ جدید، باعث افزایش سرعت لپ تاپ یا کامپیوتر خود شوند نمایندگی لپ تاپ کرج رایان مراجعه کنید در نمایندگی لپ تاپ کرج رایان تمامی مراحل ارتقا و افزایش سیستم را با استفاده از بهترین متد انجام می‌شود و از قطعاتی مثل رم، هارد، CPU و حتی به روز رسانی درایور لپ تاپ ها که امری تخصصی است . اگر تجربه بالایی در این زمینه ندارید کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ کرج رایان با اعمال ترین تغییرات لپ تاپ شما را به سرعت طی چندین برابر قبل تحویل می‌دهد و در این نمایندگی شما با کمترین هزینه بیشترین خدمات را دریافت نمایید .

اشتراک گذاری این پست
فیس‌بوک
توییتر
لینکدین
واتساپ