تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

بررسی حرفه ای علل خرابی کابل فلت لپ تاپ و راه های مقابله با آن  بررسی حرفه ای علل خرابی کابل فلت لپ تاپ و راه های مقابله با آن

چگونگی عملکرد کابل فلت و علل خرابی و علائم آن در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرجوظیفه و اهمیت کابل فلت در لپ تاپ

این قطعه به صورت کابلی در لولای لپ تاپ قرار داشته که وظیفه آن انتقال تصاویر و داده های موجود از مادربرد به صفحه نمایش می باشد. کابل فلت از داخل لولا عبور کرده و مادربرد را به صفحه نمایش متصل می‌ کند. کابل های فلت به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: کابل فلت ال ای دی و کابل فلت ال سی دی. همانطور که از نام دو نوع فلت پیداست، کابل فلت ال سی دی مناسب برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش ال سی دی و کابل فلت ال ای دی مناسب برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش ال ای دی می باشد.

این کابل به دلیل محل قرار گیری خود بسیار آسیب پذیر بوده و ممکن است در اثر شکستن لولای لپ تاپ، تحمیل فشار، آب خوردگی، باز و بسته کردن زیاد و غیر اصولی لپ تاپ و... دچار مشکلاتی شود. در صورت خرابی صفحه نمایش و مادربرد، امکان سرایت آسیب به کابل فلت نیز وجود دارد. چرا که قطعه فلت به طور مستقیم به این دو قسمت وصل شده است. همچنین خرابی کابل فلت نیز می تواند باعث آسیب دیدگی صفحه نمایش و مادربرد شود.

 البته خرابی و آسیب دیدگی کابل فلت، علل مختلفی را شامل می‌ شود و برای تشخیص هر یک، علائم و نشانه هایی وجود داشته، که می توان از آن ها در بررسی دقیق ریشه اصلی مشکل استفاده کرد. کابل فلت لپ تاپ از قطعاتی است که در صورت خرابی جزئی، از نظر ترمیم بخش های آسیب دیده بسیار انعطاف پذیر می باشد. از این رو شما می توانید با مشاهده علائم اولیه، پیش از بروز مشکلات جدی به تعمیر این قطعه اقدام کنید، که در ادامه به شرح برخی از رایج‌ ترین آنها پرداخته ایم.

رایج ترین علائم خرابی کابل فلت لپ تاپ

به طور کلی، آسیب‌ دیدگی در بخش کابل فلت لپ تاپ، باعث بروز مشکلات در امر نمایش تصویر می‌ شود. در واقع از آن جایی که وظیفه این قطعه انتقال تصاویر و داده های موجود از مادربرد صفحه نمایش در جهت اجرای موارد مذکور است، ایجاد خرابی نیز در عملکرد آن تاثیر گذاشته و در اجرای تصاویر و داده های مورد نظر، اختلال ایجاد می‌ کند. برخی از رایج ترین این علائم عبارت اند از:

عدم نمایش تصویر لپ تاپ

یکی از مهمترین علل مشکل تصویر نداشتن صفحه نمایش، خرابی کابل فلت است. در صورت آسیب دیدگی این قطعه، کابل های مورد نظر نمی توانند تصویر را از مادربرد به صفحه نمایش منتقل کنند. به همین علت نمایشگر هیچ داده ای از سوی مادربرد دریافت نکرده و به صورت صفحه ای تاریک باقی می ماند. البته برخی مشکلات دیگر مانند آسیب دیدگی صفحه نمایش، خرابی مادربرد، خرابی کارت گرافیک و... نیز می تواند باعث عدم نمایش تصویر در نمایشگر شود.

بررسی علل اصلی مشکل تصویر نداشتن لپ تاپ، امری است که نیازمند به داشتن دانش و مهارت در این حوزه می باشد. از این رو بهتر است حین عدم اجرای تصویر نمایشگر، عیب یابی لپ‌ تاپ خود را، به متخصصان خبره در زمینه تعمیرات تخصصی لپ تاپ بسپارید. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، آماده خدمت رسانی به شما کاربران کرجی انواع برند های لپ تاپ، در زمینه تعمیر و تعویض قطعات می باشد.

تاریک یا مات بودن تصویر نمایش داده شده

گاهی اوقات ممکن است با کاهش بیش از حد نور در اجرای تصاویر مورد نظر از سوی نمایشگر لپ‌ تاپ خود، مواجه شوید. درصورت پدید آمدن چنین مشکلی، یکی از احتمالات موجود، خرابی کابل فلت می باشد. البته برای مطمئن شدن از خرابی بخش سخت افزار، ابتدا تنظیمات نوری سیستم خود را چک کنید. همچنین این مشکل می‌تواند به دلیل آسیب دیدگی صفحه نمایش نیز رخ دهد که برای تشخیص دقیق، باید لپ تاپ معیوب را به مراکز مربوطه بسپارید.

قطع و وصلی تصویر نمایش داده شده و چشمک زدن صفحه نمایشگر

یکی از نشانه های خرابی کابل فلت، چشمک زدن صفحه نمایشگر است. شما در چنین حالتی شاهد قطع و وصلی مکرر تصویر نمایش داده شده از سوی مانیتور خواهید بود. البته ممکن است که با تکان دادن لپ تاپ این اختلال حل شود. اما این روش راهی برای رفع موقت آت بوده و قطعاً در آینده دوباره شاهد بروز این مشکل خواهید بود. چشمک زدن تصویر صفحه نمایش از جمله آسیب‌ دیدگی‌ هایی است که در جهت رفع لپ تاپ مورد نظر، باید به طور حرفه ای عیب‌ یابی شده و مورد تعمیر قرار گیرد.

چنین مشکلی اغلب به خاطر آسیب دیدگی بخش هایی از کابل فلت یا جابجایی و قرار گرفتن آن در مکانی نا مناسب پدید می آید. همچنین خرابی صفحه نمایش یا ایجاد قطع و وصلی در قسمت‌های مختلف مادربرد نیز، می تواند باعث بروز اختلال چشمک‌ زدن تصویر شود.

ایجاد خطوط عمودی و افقی در تصویر نمایش داده شده

خطوط عمودی یا افقی که به صورت موازی بر روی تصویر نمایش داده شده، ایجاد می شوند، از خرابی در بخش سخت افزار لپ تاپ خبر می دارند. این مشکل می‌ تواند به دلیل خرابی فلت یا ایجاد اختلال در انتقال تصاویر رخ دهد. البته صفحه نمایش نیز می‌تواند در صورت آسیب دیدگی، باعث بروز چنین مشکلی شود. برای تشخیص دقیق، متخصصان مرکز تعمیرات لپ تاپ کرج رایان به انجام بهترین روش های عیب یابی پرداخته، و سپس به تعمیر لپ تاپ آسیب‌ دیده اقدام می نمایند.

 

تعمیر و تعویض کابل فلت در مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر کرج رایان

 

فلت از جمله قطعاتی بوده که مراحل عیب یابی و ترمیم یا تعویض قسمت های آسیب دیده آن، نیازمند آگاهی و مهارت فوق می باشد. به دلیل موقعیت مکانی حساس فلت، تعمیر یا تعویض این قطعه، باید توسط یک متخصص ماهر و خبره در این حوزه صورت گیرد. انجام هر اشتباه در مراحل باز و بست لولای لپ تاپ و یا جا انداختن و اتصال غیر اصولی کابل فلت به مادربرد و صفحه نمایش، می‌تواند به این دو قطعه سخت افزاری فرا مهم در لپ تاپ، آسیب های جدی و جبران ناپذیری را وارد کند.

به همین علت توصیه می شود که در صورت نداشتن مهارت کافی، هرگز به انجام این کار دست نزنید و در نظر داشته باشید تعویض یا نصب ویندوز کرج به هیچ عنوان راه گشایی برای این مشکل نیست. مراحل عیب یابی حرفه ای و تشخیص دقیق علل اختلالات نمایش تصویر لپ تاپ و همچنین انجام بهترین روش ها در ترمیم و تعویض قطعات مختلف سخت افزاری، از جمله کابل فلت، در مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ کرج رایان در اسرع وقت و با بهترین کیفیت ممکن، در جهت رفاه تمام شما کاربران برند های مختلف لپ تاپ در کرج، صورت می گیرد.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com