تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

آشنایی با انواع کارت صدا و کاربرد آنها در کامپیوتر  آشنایی با انواع کارت صدا و کاربرد آنها در کامپیوتر

این مقاله تیم کرج رایان برای کاربران کامپیوتر و لپ تاپ کرج توضیح در مورد انواع کارت صدا استآشنایی با کارت صدا:
در این مقاله می خواهیم شما را با انواع کارت صدا و چگونگی عملکرد آن و در ادامه با اجزای مختلف آن آشنا کنیم. کارت صدا از مهم ترین اجزای سخت افزاری کامپیوتر می باشد و باید بدانید که وظیفه اصلی آن پخش و ضبط صدا است. پیش از اینکه در سیستم های کامپیوتر از کارت صدا استفاده کنند بلندگوهای داخلی کامپیوتر که توان خود را از مادربرد می‌گرفتند صدا را پخش می‌کردند. سپس در اواخر سال ۱۹۸۰ استفاده از کارت صدا در قسمت سخت افزاری کامپیوتر رواج پیدا کرد.

عملکرد کلی کارت صدا: 
عملکرد اصلی کارت صدا این بخش مهم سخت افزار به گونه ای است که سیگنال ها را برای دریافت پخش و ذخیره سازی در کامپیوتر آماده سازی میکند. شاید گاهی اوقات متوجه این شده اید که صدای پخش شده از کامپیوتر دارای خش هایی است یا اینکه صدا وضوح و کیفیت اولیه را ندارد. در این حالت باید بدانید که ممکن است به کارت صدای دستگاه شما آسیبی وارد شده باشد که این آسیب ها می تواند شامل نفوذ گرد و غبار و رطوبت، وارد شدن ضربه به سیستم. نوسان برق و... باشند. برای رفع مشکل پخش صدا باید کامپیوتر خود را به مراکز تعمیرات تخصصی بسپارید تا آن را مورد عیب یابی و تعمیر قرار دهند حال اگر می خواهید بیشتر با عملکرد کارت صدا و اجزای آن آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید تا علاوه بر توضیحات تکمیلی، شما را با یکی از بهترین مراکز تعمیرات لپ تاپ در کرج آشنا کنیم.

بررسی عملکرد کارت صدا:
باید این را بدانید که کامپیوتر به عنوان یک دستگاه دیجیتالی در پایین ترین سطح خود تنها قادر به تشخیص اعداد صفر و یک می باشد. حال می خواهیم برای شما توضیح دهیم که اصلاً چرا در این مقاله به همچین موضوعی اشاره شده است. چرا که فایل های صوتی نیز به همین صورت بر روی دیسک ذخیره می شوند. همانطور که می دانید برخورد امواجی به پرده گوش باعث شنیدن صدا می‌شود که به این امواج امواج آنالوگ می گویند. پس در اینجا صدا به عنوان آنالوگ تعریف می شود. به همین ترتیب باید بدانید که در کارت صدا سیگنال های دیجیتال به امواج آنالوگ تبدیل شده و سپس به بلندگوها تحویل داده می شود و به همین صورت است که صدا به صورت امواج آنالوگ از بلندگو پخش و به پرده گوش انسان انتقال یافته و سبب شنیده شدن می شود. در حالت عکس آن، کارت صدا امواج آنالوگ را به سیگنال های دیجیتال تبدیل کرده و پس از ذخیره سازی ضبط صدا صورت می گیرد. این دو کاربرد از مهمترین عملکردهای کارت‌ صدا است که اگر به هر بخش از آن ضربه وارد شود، این عملکردها هم دچار آسیب می شوند و مشکلاتی در پخش و ضبط صدا به وجود می آید. بنابراین در این حالت کامپیوتر شما نیاز به تعمیرات تخصصی دارد.


انواع کارت صدا و اجزای آن:

امروزه در اکثر مادربردها استفاده از کارت صدا های On Board مشاهده می شود. اما با توجه به وجود کارت صداهای آن بود یا همان مجتمع متخصصان اقدام به تولید کارت صدا های جداگانه ای کردند که انواع مختلفی دارند. کارت صدا هایی که به صورت جداگانه توسعه داده شده‌اند در دو نوع داخلی (Internal) و خارجی (External) طراحی و تولید شده اند. هدف از تولید کارت صداهای داخلی و خارجی بهبود عملکرد صوتی در کامپیوتر می باشد، که به چهار بخش کلی تقسیم می شوند:
1) مبدل دیجیتال به آنالوگ (DAC)
2) مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC)
3) واسط اتصال کارت صدا به کامپیوتر که در کارت صداهای خارجی از نوع USB و در کارت صداهای داخلی از نوع PCI می باشد.
4) درگاه هایی که از آن برای اتصال ورودی ها و خروجی های صدا استفاده می کنند.

عمده ترین مشکلات کارت صدا:
پس از توضیح چگونگی عملکرد کارت صدا و شرح اجزای آن می خواهیم شما را با مشکلاتی که سبب می شود آن را برای تعمیرات تخصصی به مراکز تعمیرات بسپارید آشنا کنیم. در اینجا برای شما مواردی را بیان می‌کنیم، که پس از مشاهده آن می توانید با خیال راحت کامپیوتر خود را جهت تعمیر به مرکز تعمیرات تخصصی کرج رایان، که یکی از بهترین و مطمئن ترین مرکز تعمیرات کامپیوتر در کرج می باشد، بسپارید تا مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد. این مشکلات می توانند به شرح زیر باشند:
1) قطع کامل صدا 
2)عدم نصب درایو کارت صدا در کامپیوتر
3)پخش صدا از کامپیوتر و عدم پخش آن از اسپیکر ها
4)سوختن برد کارت صدا 
5)سوختن قطعات روی برد کارت صدا
6)عدم شناسایی کارت صدا توسط ویندوز
7) کار نکردن پورت ورودی و خروجی اسپیکر کارت صدا
8) کار نکردن پورت ورودی هدفون کارت صدا
9) وجود نویز در صدای خروجی

خدمات تعمیر کارت صدا توسط تیم کرج رایان:
1) رفع مشکلات سولفات برد کارت صدا
2) رفع شدن عدم نصب درایور کارت صدا
3) تعمیر و تعویض پورت ورودی و خروجی اسپیکر کارت صدا
4) تعمیر و تعویض پورت ورودی هدفون کارت صدا
5) رفع مشکل عدم شناسایی کارت صدا توسط ویندوز
6) رفع مشکل وجود نویز در صدای خروجی
7) رفع عدم پخش صدا از اسپیکر ها
8) رفع مشکل قطع شدن کامل صدا
9) تعمیرات انواع کارت های صدا (کارت صدای آنبرد و انواع کارت های مجزا)
10) تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده برد کارت صدا
 11) تعمیر برد کارت صدا


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز کرج، تعمیرات کامپیوتر در کرج، تعمیر لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com