تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

روش های مختلف افزایش دقت و سرعت ماوس لپ تاپ  روش های مختلف افزایش دقت و سرعت ماوس لپ تاپ

بررسی روش های اصلی افزایش سرعت و دقت ماوس در کرج رایانماوس لپ تاپ

ماوس از مهمترین لوازم جانبی لپ تاپ به شمار رفته که یکی از اصلی ترین راه های ارتباطی بین کاربر و سیستم نیز محسوب می‌ شود. این وسیله با دو نوع با سیم و بی سیم ارائه شده که کاربر می‌ تواند بسته به نوع سلیقه و نیاز خود از مدل های مختلف آن استفاده نماید. استفاده از ماوس برای انجام امور مختلف در سیستم ضروری است. 
البته لپ‌ تاپ‌ ها یک ابزار با عملکرد مشابه داشته که می تواند کاربر را از این وسیله بی‌ نیاز سازد. تاچ پد به صورت صفحه مستطیل شکل در کنار کیبورد لپ تاپ قرار داشته که در قسمت پایین آن، دو کلید قرار دارد. این دو کلید نقش همان کلیک راست و کلیک چپ ماوس را داشته و چرخش ماوس نیز در تاچ پد به صورت حرکات انگشتان بر روی این صفحه است. شما می توانید با حرکت دادن دست خود با جهت های دلخواه در صفحه تاچ پد، در سیستم جابه جا شده و به امور خود بپردازید. 
البته باید توجه داشته باشید که تاچ پد در مقایسه با ماوس بسیار کند عمل کرده و استفاده از آن نیز سخت‌ تر است. به همین دلیل اکثر کاربران ماوس را به عنوان راه ارتباطی خود با سیستم انتخاب کرده و از تاچ پد تنها در هنگام لزوم و عدم دسترسی به موس استفاده می‌ نمایند. ماوس نسبت به تاچ‌ پد سرعت بیشتری داشته و بسیار راحت تر و سریع تر حرکت داده می شود اما گاهی اوقات به دلیل نیاز کاربران به سرعت و دقت بیشتر، برای انجام امور مختلف مانند اجرای بازی های سنگین، کار کردن با نرم افزار های گرافیکی و... نیز سرعت و دقت این وسیله کافی نمی‌ باشد. 
خبر خوبی که در این مورد وجود دارد، این است که شما می توانید با انجام چند ترفند ساده و اعمال برخی گزینه ها در بخش تنظیمات، دقت و سرعت ماوس را برای انجام امور مختلف خود افزایش دهید. در ادامه روش های مختلف افزایش سرعت و دقت ماوس برای شما کاربران عزیز لپ‌ تاپ و کامپیوتر بیان شده است که می توانید با مطالعه این آموزش ها و به کار بستن آنها، به انجام امور مختلف سیستم سرعت دهید. 

استفاده از قابلیت Enhance Pointer Precision   

قابلیت Enhance Pointer Precision یکی از گزینه هایی است که می تواند در بخش تنظیمات ماوس امکانات زیادی را بسته به نوع کاربرد و استفاده شما ارائه دهد. شما می توانید برای دسترسی به آن به بخش کنترل پنل ویندوز خود وارد شوید. یکی از امکاناتی که Enhance Pointer Precision   می‌تواند در جهت راحتی کاربران ارائه دهد، افزایش دقت ماوس لپ تاپ و کاهش لرزش های آن حین انجام عملیات مهم است. 
این قابلیت معمولاً برای کسانی که با سیستم خود به انجام کارهای حساس و دقیق مانند امور گرافیکی می‌ پردازند، مناسب است. همچنین با فعال کردن این گزینه اندازه و مقدار حرکت مکان نمای ماوس کنترل می‌ شود. با فعال کردن گزینه Enhance Pointer Precision  هرگاه ماوس سریع تر از سوی کاربر حرکت داده شود، اندازه حرکت مکان نما دورتر خواهد شد، و هرگاه حرکت ماوس کند تر صورت گیرد، فاصله مکان‌ نما کمتر شده و در نتیجه نزدیک تر خواهد شد. 
البته این امکان تنها برای افرادی در نظر گرفته شده که بسته به نوع کارکرد و امور خود با لپ تاپ، نیازمند دقت بیشتری هستند. مثلا افرادی که با سیستم خود به انجام کارهای گرافیکی مختلف می پردازند، با توجه به نوع کار خود این گزینه را فعال کرده و تنها حین کار های حساس و دقیق از آن استفاده می کنند. معمولاً افرادی که با لپ تاپ به کارهای روزمره و ساده پرداخته و از ماوس های ارزان قیمت نیز استفاده می کنند، این گزینه را غیر فعال نگه میدارند. 

استفاده از قابلیت DPI

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، دستگاه‌ های لپ‌ تاپ خود دارای یک قطعه سخت افزاری بوده که همان عملکرد ماوس را اجرا می‌ کند. این قطعه به صورت صفحه ای حساس در کنار کیبورد قرار داده شده است. تاچ پد کارکرد مشابه کارکرد ماوس را به ما ارائه می دهد. با این تفاوت که استفاده از این ابزار نسبت به ماوس سخت تر بوده و سرعت آن نیز بسیار کند است. 
ماوس از سرعت بسیار بالایی در جهت جا به جایی در صفحه نمایش و انجام امور مورد نظر کاربر برخوردار بوده و به همین دلیل اکثر کاربران در استفاده روزمره از لپ‌ تاپ، ماوس را به کار گرفته و تنها در مواقع لزوم و عدم دسترسی به آن از تاچ پد استفاده می کنند. گرچه موس از سرعت بالایی در جهت انجام سریع امور کاربر در سیستم برخوردار است، اما با این حال گزینه هایی برای افزایش سرعت آن نیز وجود دارد. 
یکی از راه هایی که می توان از طریق آن به افزایش سرعت ماوس پرداخت، استفاده از گزینه DPI است. برای انجام این امر تنها کافیست به بخش نرم‌ افزار وارد شده و گزینه هایی را اعمال نمایید. دو قسمت Pointer Speed و DPI در جهت افزایش سرعت ماوس لپ تاپ در نظر گرفته شده‌ اند. برای این کار در ابتدا باید به قسمت کنترل پنل ویندوز وارد شده و گزینه  Enhance pointer precision را فعال کنید. 
سپس به قسمت Hardware and Sound  وارد شده و گزینه Mouse را انتخاب کنید. این راهکار از روش‌ های افزایش سرعت ماوس معمولاً مورد استفاده کسانی قرار می‌گیرد که با سیستم خود به انجام امور حساس و با دقت بالا می پردازند. مثلا بسیاری از گرافیست ها در جهت اجرای بهترین نرم افزار های گرافیکی و انجام سریع تر و دقیق تر امور خود به افزایش سرعت ماوس از طریق DPI دست می‌ زنند. یا برخی از گیمر ها بسته به نوع بازی و حساسیت آن، برای پیش برد بهتر و اجرای سریع تر بازی، سرعت ماوس را با اعمال برخی گزینه ها در بخش تنظیمات افزایش می دهند. 
از این رو افزایش سرعت ماوس با DPIبیشتر مورد استفاده کسانی قرار می‌گیرد که به انجام امور حساس پرداخته و اعمال این گزینه برای انجام امور روزانه و ساده ضروری نمی باشد. این روش به سادگی برای کاربران در قسمت تنظیمات مربوطه قابل دسترسی و استفاده است. 
البته برخی از ماوس ها بر روی بدنه خود دکمه هایی برای افزایش سرعت و دقت و دیگر تنظیمات مربوطه داشته که دسترسی به آن را بسیار راحت تر می سازد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و رفع اختلالات مربوطه، می توانید از طریق راه های موجود با متخصصان خبره مادر نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج، تماس حاصل کرده و در صورت نیاز، به مرکز کرج رایان مراجعه نمایید. 

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

کرج رایان یکی از معتبر ترین مراکز در زمینه تعمیرات تخصصی انواع برند های مختلف لپ تاپ و کامپیوتر در کرج بوده که می تواند خدمات بی نظیری را در بخش‌ های مختلف سخت افزار و قسمت های نرم افزاری، نظیر تعمیر و تعویض قطعات مختلف لپ تاپ و کامپیوتر، مانند پاور، فن، کیبورد، کارت گرافیک، مادربرد و همچنین تعمیر و ارتقای حافظه رم، هارد و... را در جهت رفاه شما کاربران برند های مختلف لپ تاپ و کامپیوتر در کرج ارائه دهد. 
همچنین تمامی امور نرم افزاری مربوطه اعم از نصب ویندوز در کرج، نصب انواع نرم افزار های عمومی و تخصصی، نصب و راه اندازی آنتی ویروس اورجینال و آپدیت دوره‌ ای آن، ویروس کشی سیستم، ریکاوری اطلاعات هارد معیوب و رفع رایج ترین اختلالات نرم افزاری مانند فیریز شدن سیستم به صورت پی در پی، کرش های مکرر سیستم، نمایش مداوم صفحه آبی رنگ مرگ ویندوز و... نیز در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج انجام می شود. 
تمامی این امور توسط کارشناسان ماهر و فوق حرفه ای، به صورت پیشرفته با نوین ترین روش های روز دنیا بررسی و عیب یابی شده و بخش های آسیب دیده آن با کمک بهترین و با کیفیت ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز، ترمیم می شود. 
از این رو نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، می تواند بهترین خدمات ممکن را در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری، انجام امور نرم افزاری و رفع اختلالات رایج در این بخش، دیگر خدمات مربوطه و رفع مشکل روی داده در لپ‌ تاپ و کامپیوتر معیوب را در اسرع وقت و در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ و کامپیوتر در کرج ارائه دهد.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com