تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ  نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ

بررسی روش های صحیح شارژ کردن لپ تاپ در نمایندگی کرجروش های صحیح شارژ کردن لپ تاپ

یکی از اقدامات مهم در استفاده از لپ تاپ، شارژ کردن این دستگاه است. همان طور که می دانید یکی از تفاوت های مهم لپ تاپ با دستگاه های کامپیوتر وجود باتری نگهدارنده برق و ذخیره سازی انرژی است. در گذشته تمامی رایانه ها برای کارکرد خود نیازمند اتصال مستقیم به برق بوده و از قابلیت پرکاربرد باتری و ذخیره سازی انرژی بی‌ بهره بودند.
با گذشت زمان و نیاز روز افزون کاربران به جابجایی و حمل و نقل رایانه ها، شرکت های تولید کننده تصمیم گرفتند با ایجاد تغییراتی در دستگاه های کامپیوتر و قرار دادن باتری در آن، امکان جابجایی این نوع از دستگاه‌ های الکترونیکی را فراهم آورند. لپ‌ تاپ‌ ها در واقع همان سیستم‌ های کامپیوتر هستند و تقریباً همان کارایی را به کاربران ارائه می دهند. با این تفاوت که در این نوع از رایانه ها باتری قرار داشته تا دستگاه بتواند انرژی مورد نیاز قطعات را ذخیره سازی کرده و بدون اتصال به پریز برق در مواقع لزوم نیز، امور مورد نظر کاربر را انجام دهد. 
به همین علت باتری از اهمیت زیادی در دستگاه‌های لپ‌تاپ برخوردار بوده و بهتر است که کاربران در حفظ سلامت آن کوشا باشند. یکی از مواردی که می‌ تواند بر طول عمر باتری لپ‌ تاپ بسیار تاثیر گذار باشد، نحوه صحیح شارژ کردن این دستگاه است. شارژ کردن لپ تاپ از اموری است که اکثر کاربران آن را ساده شمرده و برای انجام، هر روشی که عموم مردم از آن استفاده می‌ کنند را به کار می‌ گیرند. 
به همین علت کارشناسان تصمیم گرفتند تا با ارائه مطالب مناسب در این زمینه، شما را با روش های صحیح شارژ کردن لپ تاپ آشنا نمایند. این کار می‌تواند تا حد زیادی از خرابی و آسیب دیدگی باتری جلوگیری کرده و طول عمر آن را تا حد بالایی افزایش دهد. به همین دلیل توصیه می‌ شود با مطالعه این مقاله از روش های صحیح شارژ کردن لپ تاپ آگاهی یابید. 

شارژ اولیه لپ تاپ

یکی از نکات مهمی که در مورد شارژ کردن لپ تاپ وجود داشته و همواره برای کاربران مورد شک و گمان است، نحوه شارژ اولیه لپ‌ تاپ می باشد. معمولاً برای کاربرانی که به تازگی لپ تاپ نو خریداری کرده‌ اند سوال پیش می آید که نحوه شارژ اولیه لپ تاپ چگونه بوده و این دستگاه را در باره اول باید چه مقدار زمان در شارژ نگه داشت. 
متاسفانه یکی از باورهای غلط در این مورد، این است که زمان شارژ کردن لپ تاپ درباره اول باید بیشتر از دفعات دیگر باشد. حتی برخی متخصصان به اشتباه توصیه می‌کنند که زمان شارژ اولیه لپ‌ تاپ را ۸ تا ۱۲ ساعت در نظر گیرید. باید بدانید که چنین نکته‌ ای در مورد شارژ اولیه لپ تاپ اصلا صحیح نبوده و هیچ دلیل منطقی و علمی در مورد آن وجود ندارد. در واقع هنگامی که ظرفیت باتری پر می شود، جریان برق از آن قطع شده و دیگر هیچ گونه انرژی به آن وارد نخواهد شد. 
بنابراین پس از پر شدن باتری هر چقدر که آن را در شارژ نگه دارید، تاثیری در سطح انرژی آن نخواهد داشت. به همین دلیل طولانی نگه داشتن زمان شارژ اولیه لپ تاپ از هر نظر غلط بوده و زمان شارژ کردن آن در بار اول نیز مانند دفعات دیگر است. در واقع هر زمان که ظرفیت باتری لپ تاپ به مقدار دلخواه رسیده و یا کامل شد، باید اتصال آن با جریان برق را قطع نمود. 

قطع اتصال باتری از لپ تاپ حین شارژ کردن آن

درآوردن باتری حین شارژ کردن لپ تاپ از جمله نکاتی است که کمتر کسی به آن توجه داشته و معمولاً از سوی کاربران بی اهمیت شمرده می‌ شود. اما باید بدانید که این مورد در شرایط مختلف بسته به نوع کارکرد لپ تاپ، می تواند برای سلامت باتری مفید یا مضر باشد. به همین علت توصیه می شود با مطالعه نکات مربوطه در این زمینه، به رعایت آن پرداخته و از خرابی و از کار افتادگی باتری لپ تاپ خود پیشگیری کنید. 
هنگامی که ظرفیت باتری کامل پر شده و سطح انرژی آن به ۱۰۰ درصد می‌ رسد، کار با لپ تاپ و متصل نگه داشتن شارژ هیچ اشکالی ندارد. در این حالت جریان انرژی از ورود به باطری قطع شده و به طور مستقیم به دستگاه وارد می شود. در این شرایط ظرفیت باتری ۱۰۰ درصد باقی مانده و لپ‌ تاپ انرژی خود را از برق مستقیم دریافت می کند. 
اما باید توجه داشته باشید که در برخی موارد مانند انجام پردازش های طولانی و اجرای نرم افزار های سنگین، بهتر است باتری را از لپ‌ تاپ جدا کرده و این دستگاه را به صورت مستقیم به برق متصل نمایید. این کار می‌ تواند تا حد زیادی از نقص عملکرد و کهولت باتری پیشگیری کرده و حفظ سلامت این قطعه مهم از لپ تاپ را در پی داشته باشد. 

چگونگی اتصال لپ تاپ به آداپتور و پریز برق

از مهم ترین نکات در زمینه شارژ باتری لپ تاپ، نحوه اتصال این دستگاه به شارژر و پریز برق است. رعایت این نکات می‌ تواند در حفظ عملکرد صحیح باتری بسیار موثر ظاهر شود. کارشناسان همواره توصیه می کنند در انجام این امر ابتدا آداپتور را به پریز برق متصل کرده و پس از گذشت مدتی کوتاهی لپ تاپ را به شارژر وصل نمایید. 
شاید از خود بپرسید که این کار با روش عکس آن چه تفاوتی داشته و اصلاً چه اهمیتی دارد که ابتدا کدام دستگاه را متصل سازید؟ باید بدانید هنگامی که آداپتور را ابتدا به لپ تاپ وصل کرده و سپس آن را به پریز برق متصل می کنید، انرژی الکتریکی به آداپتور وارد شده و به سرعت به لپ‌ تاپ انتقال می یابد. این انتقال ناگهانی می تواند شوک زیادی را به این دستگاه تحمیل کند. 
از این رو باتری مورد آسیب قرار گرفته و پس از تکرار این اشتباه دچار خرابی می‌ شود. به همین ترتیب توصیه می‌ شود همواره ابتدا آداپتور را به پریز برق زده و پس از گذشت یک تا چند دقیقه لپ‌ تاپ مورد نظر را متصل نمایید. این کار باعث می‌شود نوسانات مخرب برق پیش از ورود به لپ تاپ توسط آداپتور مهار شده و از ورود آن به سیستم و تخریب قسمت‌های مختلف سخت افزاری جلوگیری شود. 

خالی شدن ظرفیت باتری در جهت شارژ مجدد

یک باور غلط جا افتاده که اعمال آن میان کاربران لپ تاپ بسیار رایج است، خالی کردن ظرفیت باتری برای شارژ مجدد آن است. متاسفانه بیشتر کاربران انواع برند ها و مدل های لپ تاپ به دلیل باور داشتن این نکات اشتباه گمان می‌کنند که این موضوع برای سلامت باتری مفید می باشد، در حالی که این مسئله می‌ تواند شوک زیادی به باتری خالی وارد نماید. 
به همین دلیل همواره توصیه می شود که از خالی شدن ظرفیت باتری لپ تاپ خود پیشگیری کرده و در جهت شارژ مجدد، مقدار شارژ آن را حداقل تا ۲۰ درصد نگه دارید. تکرار مکرر این نوع اشتباهات می تواند آسیب زیادی به باتری وارد نماید. بنابراین بهتر است با رعایت این نکات از خرابی باتری و کاهش طول عمر آن جلوگیری نمایید. 
نکته دیگری که در این مورد وجود دارد، عدم تکمیل ظرفیت باتری است. در واقع بهتر است به جای شارژ ۰ تا ۱۰۰ باتری، این امر را در دفعات کمتر و فاصله کوتاه تر به صورت 20 تا 80 درصد انجام دهید. با رعایت همیشگی تمامی این موارد، باتری لپ تاپ شما از طول عمر بیشتری برخوردار بوده و همواره به عملکرد صحیح و بدون نقص خود ادامه می دهد. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

نمایندگی تعمیرات تخصصی کامپیوتر و لپ تاپ  و نصب ویندوز در کرج، یک مجموعه عالی و پیشرفته در زمینه تعمیر انواع مدل ها و برند های مختلف کامپیوتر و لپ تاپ و رفع اختلالات نرم‌ افزاری آن است. در صورتی که با خرابی در هر یک از بخش‌ های رایانه خود مواجه شدید، می توانید در جهت انجام امور سخت افزاری نظیر تعمیر و تعویض باتری، فن، پاور، کارت گرافیک و تعویض و ارتقای حافظه رم، هارد و... به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید. 
تمامی امور نرم افزاری اعم از نصب ویندوز در کرج، نصب انواع برنامه های عمومی و تخصصی، نصب و راه اندازی آنتی ویروس معتبر و به روز رسانی مرتب آن، ریکاوری اطلاعات پاک شده هارد، ویروس کشی سیستم و همچنین رفع اختلالات رایج نرم افزاری نظیر هنگ کردن سیستم به صورت مکرر، نمایش پی در پی صفحه آبی مرگ ویندوز، بروز کرش های فراوان و پشت سر هم و... نیز در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج به بهترین نحو ممکن توسط کارشناسان خبره و باتجربه انجام شده و در اسرع وقت در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، ارائه می گردد.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر لپ تاپ در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com