تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

علل اصلی خرابی هارد لپ تاپ  علل اصلی خرابی هارد لپ تاپ

بررسی علل خرابی هارد لپ تاپ و راه مقابله با آن در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج رایانهارد لپ تاپ

هارد از قطعات سخت افزاری مهم در هر لپ تاپ بوده که وظیفه آن حفظ و نگهداری اطلاعات، داده ها و فایل های مورد نظر کاربر است. این قطعه در اثر عوامل مختلف بیرونی دچار خرابی و آسیب شده و ممکن است در صورت تشدید مشکل دچار از کار افتادگی نیز شود. در صورت آسیب دیدگی این قطعه احتمال از بین رفتن اطلاعات محفوظه و یا خرابی آن ها وجود دارد. البته در بسیاری از موارد امکان بازیابی اطلاعات و فایل های هارد معیوب وجود داشته اما در برخی موارد گزارش شده که آسیب وارد شده بسیار شدید بوده است، دیگر امکان ریکاوری فایل های از دست رفته نخواهد بود و تمامی این اطلاعات از بین رفته اند. 
در واقع بازگرداندن اطلاعات داخل هارد معیوب، بستگی به میزان شدت آسیب وارد شده و موقعیت مکانی آسیب دارد. در برخی موارد آسیب وارد شده از شدت کافی برای از کار افتادگی کامل هارد و حذف اطلاعات آن برخوردار نبوده اما چون قسمت های حساس هارد مورد آسیب و خرابی قرار گرفته است، اطلاعات و فایل های کاربر از بین رفته اند. از این رو خرابی این قطعه می تواند خطرات و اختلالات زیادی را برای کاربر ایجاد نماید. 
به همین دلیل همواره توصیه می شود نکات مربوط به پیشگیری از خرابی هارد لپ تاپ خود را جدی بگیرید و با به کار بستن صحیح آن ها، در جهت پیشگیری از خرابی هارد لپ تاپ خود اقدام نمایید. هارد نیز مانند بسیاری از قطعات سخت افزاری لپ تاپ در صورت خرابی و ایجاد مشکل، از خود علائمی را بروز می‌ دهد که شما می‌ توانید با شناسایی آن ها در جهت رفع مشکل هارد لپ تاپ خود و پیشگیری از بروز آسیب های گسترده تر تلاش کنید. 

علت اصلی خرابی هارد لپ تاپ و راه مقابله با آن

یکی از رایج ترین علل خرابی هارد لپ تاپ، افزایش دما است. گرما می تواند باعث آسیب دیدگی بسیاری از قطعات سخت افزاری شود. هارد هم از این قضیه مستثنی نبوده و در برابر گرما بسیار آسیب پذیر می باشد. برای پیشگیری از این مشکل که تنها یکی از عواقب مخرب آن خرابی هارد و دیگر قطعات سخت افزاری است، باید تا حد ممکن از داغ کردن لپ تاپ خود جلوگیری کنید. 
همانطور که می دانید، لپ‌ تاپ مانند کامپیوتر دارای یک محفظه جداگانه برای نصب و نگهداری قطعات نبوده و قسمت‌ های مختلف سخت افزاری در داخل بدنه باریک و کوچک آن نصب می شوند. از این رو این قطعات به صورت فشرده در کنار هم قرار گرفته و قسمت سخت افزار سیستم را تکمیل کرده‌ اند. از آنجایی که فضای بین این قطعات بسیار کم است، تهویه هوا به خوبی صورت نگرفته و دستگاه پس از گذشت مدتی از کارکرد خود، داغ می کند. 
افزایش دمای لپ تاپ یک مشکل رایج بین این نوع از رایانه ها است. اما برای رفع این مشکل و پیشگیری از عواقب مخرب آن، راهکار هایی نیز ارائه شده که به کار بستن آن ها نیز در این زمینه بسیار موثر می باشد. یکی از موثرترین تدابیری که می توانید برای پیشگیری از افزایش گرما در لپ‌ تاپ خود انجام دهید، استفاده از کول پد می‌ باشد. کول پد ها فن های مجزایی هستند که با کمک به سیستم خنک کننده داخل لپ تاپ به پیش برد این امر کمک می‌ کنند. 
صفحه ی روی این دستگاه دارای منافذ باز بوده که به تهویه هوای لپ‌ تاپ بسیار کمک می‌ کند. داخل بدنه کول‌ پد بسته به نوع و قدرت سیستم خنک کننده، یک یا چند فن قرار داشته که با چرخش پره های خود به تعادل دمای لپ تاپ می‌ پردازند. بهتر است حین کار با سیستم خود به جای قرار دادن آن بر روی سطوح نامناسبی چون میز، فرش، پتو و... کول پد را به عنوان سطح زیرین جایگزین کنید، تا علاوه بر حفظ اعتدال در دمای لپ تاپ، از ورود آشغال های ریز و دیگر آلودگی ها به قسمت های داخلی جلوگیری شود. 
یکی از مواردی که باعث افزایش دمای لپ تاپ می‌ شود پردازش‌ های سنگین نرم افزاری است. بهتر است که همواره پیش از نصب یک نرم افزار امکانات مورد نیاز برای اجرای صحیح آن را بررسی کرده و با امکانات ارائه دهنده از سوی سخت افزار سیستم خود تطبیق دهید. چنانچه هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشت، می توانید به راحتی برنامه مورد نظر خود را نصب و بدون بروز هیچ اختلال نرم افزاری از آن استفاده کنید. 
اما اگر سخت افزار سیستم شما به ویژه قسمت های CPU و کارت گرافیک از ارائه موارد خواسته شده از سوی نرم افزار مورد نظر عاجز بود، بهتر است از نصب آن پرهیز کنید. چرا که نصب برنامه های نامتناسب با قطعات سخت افزاری سیستم تنها باعث بروز اختلالات نرم‌ افزاری مخرب، افزایش گرما از سوی قطعات دستگاه و در نهایت آسیب دیدگی و خرابی آن ها می شود. همچنین توصیه می شود از انجام پردازش های سنگین به صورت همزمان در سیستم پرهیز کنید. چرا که در این صورت دستگاه دچار کرش های مکرر و افزایش دما شده و هیچ کدام از امور مورد نظر نیز به خوبی انجام نمی شود. 
فن به عنوان سیستم خنک کننده لپ تاپ، به اعتدال دما هنگام کارکرد سیستم می‌ پردازد. چنانچه این قطعه به هر دلیل دچار خرابی و نقص عملکرد شود، وظیفه و کارکرد آن به خوبی انجام نشده و لپ تاپ به دلیل عدم صورت گرفتن امر تعادل دما گرمای زیادی تولید می کند. از این رو توصیه می شود نکات مربوط به حفظ سلامت فن لپ تاپ خود را جدی بگیرید. برای این کار بهتر است از استفاده طولانی مدت از لپ تاپ پرهیز کرده تا فن به دلیل عملکرد مکرر و طولانی مدت دچار خرابی و نقض نشود. 
همچنین همواره لپ تاپ را در محلی مناسب و به دور از ارتفاع، مایعات، گرد و خاک و... نگهداری و استفاده کنید. این قطعه به دلیل نوع ساختار و عملکرد در برابر آلودگی بسیار آسیب پذیر می باشد. بنابراین بهتر است که هر چند ماه یک بار لپ‌ تاپ خود را به مراکز معتبر مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج سپرده تا به پاکسازی فن و دیگر قطعات سخت افزاری از آلودگی‌ های موجود بپردازند. 
از دیگر عوامل مخرب که آسیب دیدگی هارد و دیگر قطعات سخت افزاری را باعث می‌ شود، نوسانات نامناسب ولتاژی است. نوسانات نامناسب برق شهری ۲۲۰ ولت می تواند باعث تخریب و از کار افتادگی بخش های مختلف سخت افزاری لپ تاپ شود. از آنجایی که هارد به عنوان حافظه دستگاه وظیفه ذخیره سازی داده های کاربر را برعهده دارد، محافظت از آن در برابر آسیب‌ های موجود ضروریت بیشتری خواهد داشت. شما می توانید برای پیشگیری از نوسانات مخرب برق شهری، از اتصال مستقیم لپ تاپ به پریز برق پرهیز کرده و این اتصال را به کمک یک محافظ برق ایمن کنید. محافظ برق می تواند نوسانات مخرب را پیش از ورود به دستگاه و عواقب مخرب آن ها بر روی قطعات سخت افزاری مهار کرده و از بروز این نوع مشکلات به خوبی پیشگیری کند.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

مرکز کرج رایان یک مجموعه بزرگ و پیشرفته در زمینه تعمیر انواع کامپیوتر و لپ تاپ و تعویض قطعات سخت افزاری و رفع دیگر مشکلات مربوطه در کرج است. این مجموعه با توجه به بهترین متخصصان موجود و استفاده از پیشرفته ترین ابزار آلات و دستگاه های روز دنیا و همچنین به کارگیری نوین ترین روش ها در مراحل مختلف عیب یابی و رفع مشکل، می تواند خدمات بی نظیری را در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری مانند هارد، کارت گرافیک، فن، باتری، پاور و... و همچنین رفع اختلالات نرم‌ افزاری ارائه دهد. 
همچنین تمامی امور مربوطه از جمله نصب ویندوز، نصب انواع نرم افزار های تخصصی و عمومی، نصب آنتی ویروس و آپدیت دوره‌ ای آن، ویروس کشی سیستم و... به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت توسط نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج انجام می شود.

 


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com