تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

خرابی برد پاور و تعمیر آن توسط نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج  خرابی برد پاور و تعمیر آن توسط نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج

بررسی علل اصلی خرابی برد پاور مانیتور و راه مقابله با آنبرد پاور مانیتور

برد پاور از قطعات مهم هر دستگاه الکترونیکی به شمار می‌رود. وظیفه این قطعه که با عنوان منبع تغذیه نیز شناخته می‌ شود، تامین برق مورد نیاز قطعات مختلف مانیتور است. از این رو می‌توان گفت برد پاور مهمترین قسمت از یک مانیتور می باشد. در صورت خرابی و عدم کارکرد این قطعه، برق مورد نیاز دیگر قسمت های مانیتور تامین نشده و این دستگاه به دلیل نرسیدن انرژی الکتریکی لازم به بخش های مختلف آن، خاموش باقی می ماند. 
در واقع برد پاور برق ۲۲۰ ولت شهری را دریافت کرده و آن را به برق مورد نظر قطعات مختلف این دستگاه تبدیل می نماید. سپس انرژی الکتریکی مورد نیاز به دیگر قسمت های دستگاه منتقل شده و مانیتور با کارکرد قطعات درونی روشن می شود. این قطعه در صورت آسیب دیدگی جزئی قابل تعمیر است. اما باید توجه داشته باشید که تعمیر برد پاور پس از خرابی های شدید تقریباً غیر ممکن می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌ شود که انجام نکاتی که در زمینه پیشگیری از خرابی برد پاور مانیتور از طرف کارشناسان توصیه شده است را جدی بگیرید. 
برد پاور از حساس ترین قطعات مانیتور بوده که در صورت خرابی، در روند کارکرد این دستگاه اختلالاتی را ایجاد کرده تا حدی که مانیتور سالم شما را به یک دستگاه خاموش بدون کاربرد تبدیل می نماید. به همین دلیل همواره از این قطعه به عنوان مهمترین قسمت مانیتور یاد شده است. شما می توانید در جهت پیشگیری از خرابی این قطعه، اقداماتی را انجام دهید و به افزایش طول عمر مانیتور خود بپردازید. 
پیش از آشنا شدن با مراحل پیشگیری، بهتر است با علائم اولیه خرابی برد پاور مانیتور آشنایی داشته باشید تا در صورت مشاهده این نشانه ها، پیش از گسترش خرابی به تعمیر آن و رفع مشکل در قسمت پاور مانیتور خود اقدام نمایید. 

علل اصلی خرابی برد پاور مانیتور و رایج ترین علائم آن

همانطور که گفته شد، برد پاور وظیفه دریافت انرژی الکتریکی مورد نیاز دستگاه، تبدیل آن به برق مورد نظر قطعات و انتقال آن به قسمت های مختلف در جهت عملکرد صحیح آن ها و روشن شدن مانیتور را بر عهده دارد. با توجه به عملکرد ضروری و مهم این قسمت، ایجاد خرابی در برد پاور می تواند از کار افتادگی و ایجاد نقص در عملکرد مانیتور و روشن نشدن آن را در پی داشته باشد. 
البته در صورت خرابی های جزئی، شما با تشخیص سریع می توانید مانیتور مورد نظر را از این مشکلات و گسترش خرابی نجات دهید. از این رو نیازمند آشنایی با علائم اولیه آسیب دیدگی برد پاور هستید تا پس از مشاهده این نشانه ها، به سرعت آن را به مراکز تعمیرات حرفه ای مانند مرکز تعمیرات کامپیوتر کرج رایان در جهت رفع مشکل پاور دستگاه خود و پیشگیری از آسیب های بیشتر بسپارید. 
در ادامه رایج‌ترین علائم خرابی برد پاور مانیتور برای شما کاربران گرامی بیان شده است تا با مطالعه آن و به کارگیری نکات توصیه شده، تا حد امکان از بروز مشکل در این بخش جلوگیری کرده و در صورت مواجه شدن با آن نیز به انجام مراحلی در جهت رفع مشکل بپردازید. 

روشن نشدن مانیتور

یکی از مشکلات آزار دهنده ای که بروز آن به احتمال خرابی پاور صورت گرفته است، عدم روشن شدن مانیتور می باشد. همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد، وظیفه پاور دریافت انرژی الکتریکی مورد نیاز و تقسیم و انتقال آن به دیگر قطعات دستگاه است. 
هنگام خرابی این قطعه برق مورد نظر به دیگر قسمت ها منتقل نشده و به دلیل کار نکردن قطعات مذکور، مانیتور نیز روشن نمی شود. به همین دلیل در صورت رخ دادن چنین اختلالی یکی از محتمل ترین علل خرابی برد پاور می باشد. البته مشکل روشن نشدن مانیتور می تواند به علل دیگری چون خرابی کابل برق و پریز مربوط نیز صورت گیرد و به همین دلیل بهتر است پیش از اقدام به هر کاری در جهت رفع مشکل، راه‌ های ورودی برق، کابل ها و دیگر اتصالات مربوطه را چک کنید. 
شما می توانید دستگاه مورد نظر را با کابل برقی که از سلامت آن مطمئن هستید تست نمایید. چنانچه پس از امتحان آن با کابل برق مذکور همچنان مشکل عدم روشن شدن مانیتور رفع نشد، احتمال خرابی پاور بیشتر می باشد. در این حالت شما باید مانیتور معیوب را به مراکز تعمیرات معتبر چون نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج سپرده تا پس از بررسی دقیق و اعمال مراحل عیب یابی، به رفع مشکل روی داده بپردازند. 

روشن و خاموش شدن مکرر مانیتور

از رایج ترین علل خرابی قطعه برد پاور که کاربران بسیاری با آن حین استفاده از دستگاه خود مواجه شده‌ اند، روشن و خاموش شدن مانیتور به صورت مکرر است. در این حالت دستگاه بلافاصله پس از روشن شدن خاموش شده و ممکن است در دفعات بعدی اصلا روشن نشده و یا این مشکل به صورت مکرر تکرار شود. 
پس از مشاهده چنین وضعیتی در مانیتور خود باید به سلامت قطعه پاور شک کنید. این اختلال به احتمال به دلیل ناتوانی این قطعه در عملکرد صحیح خود صورت‌ گرفته است. از این رو برق مورد نیاز دیگر قطعات مانیتور از سوی پاور منتقل نشده و دستگاه بلافاصله پس از روشن شدن خاموش می گردد. شما باید پس از رو برو شدن با چنین اختلالی به سرعت دستگاه خود را در جهت پیشگیری از گسترش خرابی و رفع مشکل روی داده، به مراکز مربوطه جهت تعمیر قسمت های معیوب و حل مشکل خاموش و روشن شدن مکرر مانیتور خود بسپارید. 
یکی از معتبر ترین مجموعه های موجود در این زمینه، مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر کرج رایان در کرج می باشد که می تواند با استفاده از متخصصان ماهر خود در به کارگیری نوین ترین روش های عیب یابی و تعمیر قسمت های آسیب دیده، به رفع مشکل مانیتور شما در اسرع وقت بپردازد. 

خاموش شدن ناگهانی مانیتور

در برخی موارد ممکن است پس از کار با سیستم خود متوجه خاموش شدن مانیتور به صورت ناگهانی و ناخواسته شوید. بروز این مشکل می تواند علل مختلفی از جمله خرابی برد پاور را دارا باشد. معمولاً در صورتی که مانیتور شما به دلیل آسیب‌ دیدگی برد پاور دچار چنین مشکلی می شود، این دستگاه پس از گذشت چند دقیقه از روشن شدن، به صورت ناگهانی خاموش می‌ شود. 
این مسئله می‌ تواند مشکلات زیادی را حین کار با سیستم برای کاربر ایجاد نماید و به همین دلیل و البته در جهت پیشگیری از خرابی های بیشتر در مانیتور خود، بهتر است پس از رو به رو شدن با چنین اختلالی به صورت مکرر، دستگاه معیوب را جهت تعمیر و ترمیم بخش های آسیب دیده به مراکز تعمیرات حرفه ای مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج بسپارید. 
البته خاموش شدن ناگهانی مانیتور می تواند به علل مختلفی صورت گیرد که پس از مراجعه به مراکز مربوطه، متخصصان ماهر کرج رایان دستگاه شما را با بهترین روش های روز عیب یابی کرده و با استفاده از دستگاه های پیشرفته و ابزار آلات روز دنیا به ترمیم بخش های آسیب دیده و رفع مشکل مانیتور شما می پردازند. 

علل اصلی خرابی برد پاور مانیتور و راه مقابله با آن

با توجه به موارد گزارش شده، خرابی پاور مانیتور می تواند علل مختلفی داشته باشد. این عوامل از وارد شدن ضربه های سنگین و تحمیل فشار به دستگاه تا نفوذ مواد مضری چون گرد و خاک، چربی ها، آشغال های ریز و... را شامل می شود. 
یکی از اصلی‌ترین علل خرابی برد پاور، آبخوردگی و نفوذ مایعات به این قسمت است. در واقع مانیتور نیز به عنوان یک دستگاه الکترونیکی در برابر مایعات و آب خوردگی بسیار حساس می باشد و قطعات آن در صورت بروز چنین مشکلی دچار از کار افتادگی می شوند. به همین علت توصیه می شود همواره دستگاه خود را در مکانی مناسب و مطمئن نگهداری نمایید تا از آب خوردگی و نفوذ مایعات در امان باشد. 
اما رایج‌ترین علل خرابی برد پاور مانیتور، نوسانات نامناسب ولتاژی است. از آنجایی که این دستگاه به طور مستقیم به برق ۲۲۰ ولت شهری متصل می شود، احتمال ورود نوسانات مخرب به آن بسیار زیاد می باشد. از این رو همواره توصیه می‌ شود حین استفاده از مانیتور و دیگر دستگاه های الکترونیکی، از محافظ برق در جهت پیشگیری از بروز این مشکل استفاده نمایید. 

تعمیر برد پاور مانیتور توسط نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

چنانچه با هر یک از علائم مذکور حین کار با مانیتور خود مواجه شدید، می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر و لپ تاپ کرج رایان در کرج، از خدمات عالی ما در این زمینه برخوردار شوید. 
نمایندگی تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در کرج یک مجموعه بزرگ شامل متخصصان حرفه ای و دستگاه ها و ابزار آلات به روز دنیا بوده که می تواند در جهت رفع مشکل خرابی برد پاور مانیتور شما و دیگر اختلالات روی داده در دستگاه های لپ تاپ و کامپیوتر و نصب ویندوز در کرج، بهترین خدمات ممکن را در اسرع وقت در جهت رفاه تمام شما کاربران دنیای لپ تاپ و کامپیوتر در کرج ارائه نماید.


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیرات کامپیوتر در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi