تعمیرات کامپیوتر در کرج


به مرکز تخصصی خدمات کامپیوتر و تعمیرات کامپیوتر در کرج خوش آمدید

علائم خرابی ال سی دی لپ تاپ  علائم خرابی ال سی دی لپ تاپ

بررسی علائم خرابی ال سی دی در نمایندگی کرجنقش ال سی دی در عملکرد لپ تاپ

ال سی دی که در قسمت نمایشی لپ تاپ کاربرد دارد، داده ها و فایل های مورد نظر کاربر و سیستم را از برد اصلی لپ تاپ دریافت کرده و به نمایش فایل ها و اجرای بخش های مختلف نرم  افزاری می پردازد. این قطعه عملکردی مهم و ضروری در لپ تاپ اجرا می کند.
اگر لپ تاپ فاقد ال سی دی باشد، دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. چراکه تمامی اموری که کاربر با لپ تاپ انجام می دهد، مرتبط با بخش های نرم افزاری است. قسمت های مختلف نرم افزاری و سیستم عامل لپ تاپ نیز، توسط ال سی دی به نمایش در می آیند. اگر کاربر نتواند قسمت های مختلف نرم افزاری و اجزای سیستم عامل را مشاهده کند، کار با آن ها نیز غیر ممکن می شود. 
به همین سو، ال سی دی عملکرد واجب و مهمی در لپ تاپ دارد. صفحه ی نمایش ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ، از تعداد زیادی پیکسل تشکیل شده است. پیکسل ها نقاط ریزی هستند که به صورت فشرده در کنار هم قرار گرفته و صفحه نمایش را تشکیل می دهند. 
این نقاط ریز صفحه ی ال سی دی، با هر حرکت و تغییرات نرم افزاری سیستم، تغییر رنگ می دهند. از این رو ما می توانیم رنگ ها و اشکال مختلف را در صفحه نمایش لپ تاپ ببینیم. ال سی دی لپ تاپ بسیار حساس و آسیب پذیر بوده و همواره لازم است کاربران توجه ویژه ای به این قسمت داشته باشند.
در ادامه ی این مطلب، مواردی که به خرابی ال سی دی می انجامند به همراه علائم آن و همچنین راهکار های پیشگیری از خرابی ال سی دی لپ تاپ بیان شده است که می توانید با مطالعه ی آن ها، پیش از رخ دادن اتفاقات خطرناک برای ال سی دی لپ تاپ خود، از پیش آمدن آن جلوگیری نمایید.

خرابی ال سی دی لپ تاپ

خرابی ال سی دی از جمله مشکلاتی بوده که رفع آن نیازمند تخصص و حرفه در این حوزه است. توصیه می کنیم در صورت خرابی ال سی دی لپ تاپ خود، از دستکاری آن و باز کردن قاب لپ تاپ پرهیز کرده و مراحل انجام این امور را به کارشناسان بسپارید.
در صورت تعمیر یا تعویض غیر اصولی ال سی دی، ممکن است آسیب دیدگی این بخش تشدید شود. خرابی ال سی دی معمولا با وارد شدن آسیب های کوچک و بزرگ به صفحه نمایش صورت می گیرد. در واقع صفحه ی ال سی دی آنقدر حساس است که ممکن است با وارد شدن ضربات کوچک و یا مقدار کمی از دیگر عوامل تخریب کننده نیز، بشکند و یا دچار ترک خوردگی و از کار افتادگی شود. 
در صورتی که ال سی دی لپ تاپ از کار بیفتد، نمی توان دیگر از سیستم استفاده کرد. مگر اینکه آن را تعویض کرده و یا لپ تاپ را به یک مانیتور خارجی وصل نمود. در غیر این صورت، استفاده از سیستمی که تصویر ندارد، ممکن نیست. از این رو اهمیت زیاد ال سی دی مشخص می شود. 
شناخت نشانه های مربوط به خرابی ال سی دی، به کاربران کمک می کند هنگام مشاهده ی کوچک ترین علامت های مربوطه، به تشخیص نسبی در مورد مشکل لپ تاپ خود دست یابند و هر جه سریع تر، پیش از ایجاد خرابی های گسترده و غیرقابل جبران، لپ تاپ معیوب را به مراکز تعمیرات ببرند. در ادامه ی این مقاله، علائمی که پس از خرابی ال سی دی لپ تاپ نمایان می شوند، به صورت کامل بیان شده است. 

علائم بارز خرابی ال سی دی لپ تاپ

خرابی ال سی دی هم مانند دیگر خرابی های بخش سخت افزاری، نشانه هایی از خود بر جای می گذارد. حال اگر شما از پیش با این نشانه ها آشنا شده باشید، پس از مشاهده ی آن ها به خوبی می دانید که این اختلالات به چه علتی رخ داده اند. در نتیجه به مراکز تعمیرات مراجعه کرده و از افزایش آسیب دیدگی پیشگیری می کنید. 
هرچه رفع این مشکل سخت افزاری زودتر صورت گیرد، از تشدید اسیب دیدگی و انتقال آن به بخش های دیگر نیز سریع تر جلوگیری خواهد شد. از این رو، اهمیت داشتن دانش لازم و اطلاعات ابتدایی در مورد عل خرابی های سخت افزاری و نشانه های مربوطه، مشخص می شود. 
از آنجایی که ال سی دی لپ تاپ در قسمت نمایشی سیستم فعالیت دارد، خرابی این قطعه مشکلاتی در امور نمایشی ایجاد می کند. وظیفه ی ال سی دی، نمایش هر آن چیزی است که از طریق فلت برای به اجرا در آمدن به بخش صفحه نمایش و ال سی دی لپ تاپ منتقل می شود. 
در صورتی که ال سی دی لپ تاپ خراب شود، این فایل ها به صورت نادرست نمایش داده خواهند شد و یا اینکه کلا سیستم تصویر نخواهد داشت. تصویر ندادن سیستم، از اصلی ترین علائم خرابی ال سی دی محسوب می شود. در این شرایط احتمالا ال سی دی لپ تاپ سوخته و یا به هر دلیل دیگری از کار افتاده است. 
گاهی اوقات، لپ تاپ تصویر می دهد اما تصاویر با کاهش کیفیت و نور همراه هستند. به طوری که صفحه نمایش تاریک است و تمامی اجزای نرم افزاری، بی کیفیت نمایش داده شده و یا مات هستند. خرابی و ضعیف شدن ال سی دی می تواند علت بروز چنین مشکلاتی باشد. 
در برخی مواقع، تصاویر با همان کیفیت و وضوح اولیه نمایش داده می شوند اما مشکلی در اجرای آن ها بارز است. مثلا ممکن است تصاویر به صورت بهم خورده نمایش داده شوند. چهارخانه شدن و شطرنجی شدن تصویر، از رایج ترین مشکلات مربوط به خرابی و اختلالات تصویر لپ تاپ است. 
بهم خوردگی رنگ های تصویر نمایش داده شده، از دیگر علائم رایج خرابی ال سی دی لپ تاپ محسوب می شود. در این شرایط، انگار یک لایه از تصویر به رنگ های مختلف در آمده است.همچنین سیاه شدن بخشی از تصویر نیز، از اختلالاتی بوده که خرابی ال سی دی را خبر می دهد. 
از دیگر نشانه های خرابی ال سی دی لپ تاپ می توان ایجاد خطوط راه راه به صورت افقی یا عمودی را نام برد. همچنین ایجاد شدن لکه در صفحه نمایش و یا مشاهده ی هر آسیب فیزیکی دیگر بر روی صفحه ی ال سی دی، همچون ترک خوردگی و شکستگی صفحه، از علائم ظاهری خرابی و آسیب دیدگی ال سی دی هستند.
البته باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که قسمت نمایشی لپ تاپ از بخش های مختلفی تشکیل شده است. تقریبا می توان گفت آسیب دیدگی هر یک از اجزای نمایشی لپ تاپ، بروز اختلالات مذکور را باعث می شود. بنابراین مشاهده ی این علائم نمی تواند به طور قطعی از خرابی ال سی دی خبر دهد. 
بلکه خرابی ال سی دی تنها یک احتمال بوده و ممکن است پس از آسیب دیدگی اجزای دیگر قسمت نمایشی لپ تاپ نیز، چنین نشانه هایی ظهور یابند. شما می توانید برای اطمینان از مشکل و علت خرابی لپ تاپ خود، به مراکز معتبر تعمیرات همچون نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج مراجعه کرده، تا به درستی آن را عیب یابی کنند و به رفع مشکل آن بپردازند. 

تعمیر و تعویض ال سی دی در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج

خرابی و آسیب دیدگی ال سی دی، از مشکلات پیچیده ی لپ تاپ است. رفع مشکلات مربوط به ال سی دی لپ تاپ باید توسط کارشناسان ماهر، و همچنین استفاده از تجهیزات تخصصی انجام شود. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، از مراکزی است که می تواند تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ شما را به بهترین شیوه های روز دنیا انجام دهد. 
می توانید برای عیب یابی و بررسی دقیق ال سی دی لپ تاپ خود و رفع مشکل آن، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه کنید. این مرکز علاوه بر تعمیر و تعویض ال سی دی و رفع دیگر خرابی های سخت افزاری، امور نرم افزاری مربوطه همچون نصب ویندوز در کرج، نصب آنتی ویروس و برنامه های عمومی و تخصصی و... را نیز برای تامین رفاه شما کاربران عزیز، ارائه می دهد


دیدگاه خودتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید کارشناسان نمایش داده میشودبرچسب

تعمیر لپ تاپ در کرج، نصب ویندوز در کرج، تعمیرات لپ تاپ در کرج

راه های ارتباط با ما

کرج - گوهردشت - بلوار موذن بعد از ایستگاه تاکسی آزادگان جنب هایپر بهشتی برج دایموند طبقه 2 واحد 7


09120712872 - 02634335732


info@karajrayan.com

logo-samandehi